המדיח לא מנקה את הכלים: אלו הסיבות

המדיח עבד כמעט חצי שעה אבל הכלים יצאו מלוכלכים? במדריך הבא נסביר מה יכולות להיות הסיבות לכך, ומה תוכלו לעשות כדי לטפל בתקלה.

עוד במדריך
סתימה בממטרות המדיח ממטרה תקועה פילטר סתום גוף חימום תקול

המדיח סיים לעבוד ואתם פותחים את הדלת, נזהרים שלא לקבל את פרץ האדים לתוך הפנים, אבל להפתעתכם שום דבר לא מתפרץ החוצה.

כשאתם מביטים אל תוך המדיח ההפתעה הופכת לאכזבה ולתסכול – הכלים לא נקיים.

המקרה הזה הוא רק אפשרות אחת מתוך מספר סיבות שעשויות לגרום למדיח הכלים לזייף בניקוי הכלים.

במדריך הבא נסביר אילו סיבות נוספות עשויות לגרום לכך, ומה תוכלו לעשות כדי לטפל בתקלות הללו כעת ולמנוע אותן בעתיד.

סתימה בממטרות המדיח

הסיבה מספר אחת לכך שהכלים יוצאים מלוכלכים מהמדיח היא ממטרות סתומות. הממטרות נסתמות בגלל לכלכוך שנשאר על הכלים לפני ההכנסה שלהם למדיח.

זה אולי נשמע לכם אבסורד, אבל את הלכלוכים הקשים כדאי שתסירו מהכלים עוד לפני שאתם מכניסים אותם למדיח.

טכנאי מדיחי כלים מקצועי ישלוף את הממטרות מהמדיח, ינקה את הלכלוך שנתקע בתוך הממטרות, ויחזיר אותו חזרה למדיח.

שימו לב, הפעולה הזו אולי נראית לכם פשוטה, אבל ממטרות המדיח הן מרכיב רגיש, וניקוי לא נכון, או הוצאה והחזרה לא נכונה של ממטרה מהמדיח, עשויים לגרום לנזק.

ממטרה תקועה

במידה ורק חלק מהכלים יוצאים נקיים לאחר ההדחה, על אחת כמה וכמה אם הכלים הללו ממוקמים ממש מתחת לפתחי ההתזה של הממטרות, סביר להניח שממטרות המדיח תקועות ולא מסתובבות.

ברוב המקרים לא מדובר בתקלה שתצריך הזמנה של טכנאי מדיחי כלים, שכן שחרור העומס בתוך המדיח יפתור את הבעיה.

כשאתם מפעילים את המדיח, אל תמלאו אותו עד אפס מקום, שכן ערימת כלים גדולה תמנע מהמים להתפזר בצורה שווה בכל המדיח, ואף תחסום ישירות את הממטרות.

אל תחסמו את תא הכלים עם צלחות או קערות גדולות סביבו, על מנת שהמים יוכלו להגיע גם אליו.

עם זאת, חשוב לציין שיש מקרים בהם הפעולה הזו לא תעזור והממטרה תישאר תקועה גם אם המדיח יעבוד בלי כלים כלל.

במקרה כזה עליכם להזמין מדיח כלים מקצועי שיבדוק את מצב הממטרה, יאבחן באם מדובר בתקלה מכאנית או אלקטרונית, ויבצע את התיקון הדרוש

פילטר סתום

תפקידו של הפילטר במדיח הוא לסנן את הלכלוכים שיוצאים מהכלים במהלך הניקוי.

הפילטר דורש תחזוקה וניקוי, ובמידה ולא עשיתם זאת, יש סיכוי לא רע שהלכלוך שהצטבר עליו סתם אותו והוא לא מצליח לסנן את הלכלוך החדש מההדחה האחרונה – מה שגורם לכלים שלכם לצאת מלוכלכים.

את הפילטר תוכלו לנקות בעצמכם. הוציאו אותו מהמדיח, שטפו אותו במים עד שהלכלוך מוסר ממנו והחזירו אותו למקום. תחזוקה שוטפת של פילטר המדיח תמנע את התקלה הזו להבא.

גוף חימום תקול

תפקידו של גוף החימום במדיח הוא לחמם את המים, ולסייע המסת הלכלוך ולייעל את ניקוי הכלים. במידה ובתום ההדחה הכלים מלוכלכים וקרים, רוב הסיכויים שיש תקלה עם גוף החימום.

גוף החימום צובר אבנית עם השנים, מה שמונע ממנו לחמם את המים ואף עשוי לגרום לקצר.

ברוב המדיחים קיימת התניה לטמפרטורת מינימום, כך שבמידה ומדיח הכלים עצר באמצע העבודה, סביר להניח שהבעיה בגוף החימום.

כדי להפחית את הסיכוי לתקלה, תוכלו להתקין מסנן אבנית בשיבר הראשי של שעון המים לבית, ובנוסף תוכלו להוסיף למדיח מסיר אבנית אחת לכמה חודשים.

מדיח הכלים מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

מדיח הכלים שלכם מקצר? המקצוענים מלווים אתכם כל הדרך לפתרון התקלה. למה המדיח מקצר, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

המדיח לא מייבש את הכלים: כל השלבים בדרך לפתרון

אם מדיח הכלים שלכם לא מייבש את הכלים, לא בטוח שאתם צריכים להזמין טכנאי. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך, ננסה לכם לפתור את התקלה בעצמכם ולהתנהל נכון מול הטכנאי, אם תצטרכו להזמין אותו בסופו של דבר.

המדיח לא מנקה את הכלים: כל השלבים בדרך לפתרון

המדיח שלכם לא מנקה את הכלים כמו שצריך? לפני שאתם ממהרים להזמין טכנאי, יש כמה פעולות שאנחנו ממליצים לכם לעשות כדי לחסוך את הביקור. לא תצליחו? אנחנו נלווה אתכם ונסייע לכם להזמין טכנאי הביתה בראש שקט.

מדיח הכלים לא נדלק: כל השלבים בדרך לפתרון

מדיח הכלים שלכם לא נדלק? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

איך מנקים פילטר במדיח כלים?
כבו את מדיח הכלים ונתק אותו ממקור החשמל, אתרו את המסנן, שבדרך כלל ממוקם בתחתית המדיח ליד זרוע ההתזה.הסירו את המסנן על ידי סיבובו נגד כיוון השעון או משיכתו ישר כלפי מעלה, בהתאם לדגם המדיח שלך. שטפו את המסנן ביסודיות תחת מים זורמים כדי להסיר חלקיקי מזון או פסולת כלואים. השתמשו במברשת רכה או מטלית כדי לקרצף את כל חלקיקי המזון או הכתמים העיקשים. התקינו מחדש את המסנן על ידי סיבובו בכיוון השעון או לחיצה חזרה למקומו. הפעילו שוב את מדיח הכלים וחברו אותו לחשמל. הפעילו מחזור עם מים חמים וחומר ניקוי כדי לשטוף את המסנן ולעזור להסיר את כל הפסולת שנותרה. חזרו על תהליך ניקוי זה כל כמה חודשים כדי לשמור על ביצועים אופטימליים ולמנוע סתימה של המסנן של המדיח.
למה מדיח הכלים מקצר?
מדיח כלים יכול לקצר מכמה סיבות, כולל: לחות: מדיחי כלים נוטים להצטברות לחות, מה שעלול לגרום לקצר ברכיבים חשמליים. חוטים רופפים: חוטים רופפים או פגומים במדיח הכלים עלולים לגרום לקצר חשמלי. עומס יתר: אם תנסו להפעיל יותר מדי כלים בבת אחת, המדיח עלול להעמיס על המעגלים שלו ולגרום לקצר חשמלי. זרוע ריסוס חסומה: אם זרוע הריסוס חסומה, זה עלול לגרום למדיח הכלים לעלות על גדותיו ולקצר את מערכת החשמל. גוף חימום פגום: גוף חימום פגום עלול לגרום לקצר חשמלי על ידי התחממות יתר של הרכיבים החשמליים של המדיח. פילטר מלוכלך: מסנן מלוכלך עלול לגרום לסתימה ולגלישה של המדיח, וכתוצאה מכך לקצר חשמלי. אם המדיח שלכם חווה קצר חשמלי, חשוב לכבות מיד את החשמל ולהימנע משימוש במדיח כלים עד לפתרון הבעיה על ידי חשמלאי מוסמך.