פרק הדחה: איך שומרים על המדיח לאורך שנים?

כדי שהמדיח יחזיק לאורך זמן וינקה את הכלים כמו שצריך, יש לבצע פעולות מסוימות לפני ואחרי השימוש. במדריך הבא נסביר מה עושים לפני הפעלת המדיח, איך מבצעים תחזוקה שוטפת למדיח ומתי כדאי לרכוש מדיח חדש?

עוד במדריך
מה עושים לפני הפעלת המדיח? איך מבצעים תחזוקה שוטפת למדיח? מתי כדאי לרכוש מדיח חדש?

מדיח כלים אמנם מנקה לבד את הצלחות, הכוסות והסכו"ם, אבל בלי תחזוקה שוטפת הוא לא יעשה את העבודה וזה יוביל לתפקוד נמוך ותקלות. 

במדריך הבא נסביר מה עושים לפני הפעלת המדיח, איך מבצעים תחזוקה שוטפת למדיח ומתי כדאי לרכוש מדיח חדש?

מה עושים לפני הפעלת המדיח?

סידור הכלים במדיח – סידור כלים בצורה נכונה נועד בעיקר על מנת שמזלג סורר או מצקת גדולה לא יחסמו את הממטרות. במקרה שהממטרות חסומות ולא מוציאות מים המדיח פשוט לא יעבוד כמו שצריך והכלים לא יתנקו.

סבון ומלח – שמתם לב שנגמרו לכם טבליות המדיח? אל תשתמשו בנוזל כלים במקום, אם תעשו זאת הסיכוי להצפת המדיח גדול אולם הסיכוי שהכלים יצאו נקיים קטן.

כמו כן אם יש לכם טבליות מדיח הכוללות מלח (לריכוך המים) - אין צורך להוסיף חומר נוסף. חלק מההטבליות גם כוללות חומר להברקת הכלים, מה שמוריד את אותם כתמים לבנים ומעצבנים מהזכוכית.

בלי קשר, הקפידו על מילוי מלח וחומר הברקה בהתאם לדרישות המדיח. בדרך כלל נדלקת נורה בצג המדיח המתריעה שהמלח או נוזל ההברקה נגמרו. 

איך מבצעים תחזוקה שוטפת למדיח?

ניקוי הפילטר – המדיח מתחבר למערכת המים הביתית על ידי צינור שנמצא לרוב מתחת לכיור המטבח. מדי פעם כדאי לפתוח את החיבורים בשני צידי הצינור, לוודא שהצינור פתוח ולנקות את הפילטר בברזים.

ניקוי הממטרות – מדי פעם גם מומלץ לשלוף את הממטרות האלו על-ידי הרמה פשוטה ולנקות את חורי הרסס בעדינות בעזרת מחט. שאריות האוכל חוסמות את החורים הזעירים ופוגעות בתפקוד הממטרה.

הפעלת מדיח ריק עם מלח לימון – אחת לכמה חודשים כדאי להפעיל את המדיח ללא כלים ולהכניס במקום הטבלית או האבקה מלח לימון בכמות דומה.

להפעיל את המדיח – אם לא תפעילו את המדיח בערך אחת לשבועיים המשאבה שלו עלולה להפסיק לעבוד, ואז כבר יהיה מאוחר מדי.

מתי כדאי לרכוש מדיח חדש?

נתחיל בחדשות הטובות. בניגוד למכשירי חשמל אחרים, החלפת רכיבים במדיח הכלים אינה יקרה ומסתכמת במאות שקלים.

עם זאת, במקרה שהמדיח מתקלקל וצריך החלפת רכיב יקר כמו כרטיס פיקוד, שעלותו מתקרב ל-50 אחוזים מערך המכשיר, מומלץ לשקול רכישת מדיח חדש. 

במקרה שמדובר במדיח ישן שנוטה להתקלקל ומצריך כמה תיקונים קטנים בשנה או כשעוברים דירה/משפצים, ההמלצה היא להחליף את המדיח. 

מדיח הכלים מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

מדיח הכלים שלכם מקצר? המקצוענים מלווים אתכם כל הדרך לפתרון התקלה. למה המדיח מקצר, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

המדיח לא מייבש את הכלים: כל השלבים בדרך לפתרון

אם מדיח הכלים שלכם לא מייבש את הכלים, לא בטוח שאתם צריכים להזמין טכנאי. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך, ננסה לכם לפתור את התקלה בעצמכם ולהתנהל נכון מול הטכנאי, אם תצטרכו להזמין אותו בסופו של דבר.

המדיח לא מנקה את הכלים: כל השלבים בדרך לפתרון

המדיח שלכם לא מנקה את הכלים כמו שצריך? לפני שאתם ממהרים להזמין טכנאי, יש כמה פעולות שאנחנו ממליצים לכם לעשות כדי לחסוך את הביקור. לא תצליחו? אנחנו נלווה אתכם ונסייע לכם להזמין טכנאי הביתה בראש שקט.

מדיח הכלים לא נדלק: כל השלבים בדרך לפתרון

מדיח הכלים שלכם לא נדלק? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

למה המדיח לא מנקה את הכלים?
הגורמים לכך שהמדיח לא מנקה את הכלים נובעים משימוש לא נכון או תקלות ברכיבים. לפני שמזמינים טכנאי מדיחים, חשוב לנקות את הכלים מלכלוכים קשים, לשלוף את הממטרה התחתונה ולבדוק שהיא לא סתומה ולנקות את הפילטר משאריות אוכל. במקרה שזה לא עובד, כנראה מדובר בסתימה חמורה וצריך להזמין שטכנאי שיפתח אותה או יחליף ממטרה.