זמן זה כסף: מים חמים בדוד תוך חצי שעה ומבלי לבזבז סתם חשמל

אתם עדיין מחכים שעות למים חמים בשעות הערב? סימן שאין לכם מאיץ חום בדוד, והגיע הזמן להתקין אותו. הוא מחמם מים רק בהתאם לצריכה שלכם, ולכן חוסך זמן וכסף, אך יש לו גם חסרונות שכדאי להכיר. רגע לפני שמזמינים טכנאי, הנה כל מה שכדאי לדעת עם החמם המהיר

עוד במדריך
זמן זה כסף: היתרונות בהתקנת מאיץ חום לדוד לא בכל הדּוּדִים: באילו מקרים כדאי לוותר על ההתקנה? יש לכם דוד שוכב או דוד חשמלי? וותרו על התקנת המאיץ כמה עולה התקנת מאיץ לדוד שמש?

מאיץ החום או בשמו הנוסף 'חמם מהיר', הוא רכיב שתוכלו למצוא ברוב דודי השמש החדשים. אולם, יש דוודים שבהם הוא יהווה סכנה ממשית.

לפני שאתם ממהרים להתקין את המאיץ בדוד שלכם, כדאי שתכירו את החסרונות ואת היתרונות שיעזרו לכם לקחת את ההחלטה הנכונה.

זמן זה כסף: היתרונות בהתקנת מאיץ חום לדוד

היתרון הבולט ביותר של החמם המהיר, הוא ללא ספק היכולת המהירה לחמם את המים שנמצאים במיכל הדוד. את המאיץ כדאי להתקין בדוודים בעלי נפח גדול ולכן, תוכלו למצוא אותו בדוודים הגדולים כחלק מהפלאנג'.

בנוסף, המאיץ יפחית לכם דאגה אחת מהראש בימי החורף הקרים ויאפשר לכם ליהנות תוך 25 דקות ממים חמים וממקלחת מפנקת. בלעדיו, תצטרכו לחכות שעתיים ואפילו שלוש לחימום כל מיכל המים.

לא בכל הדּוּדִים: באילו מקרים כדאי לוותר על ההתקנה?

יתרונותיו של מאיץ החום ברורים ועוזרים לנו להבין את חשיבותו. עם זאת, במקרה שיש לכם דוד קטן, בנפח של עד 60 ליטרים, דווקא מוטב להימנע מהתקנתו של מאיץ חום.

הסיבה לכך פשוטה: במיכל הדוד יש בין כה וכה כמות מים קטנה ולכן, חימום כל המיכל תיקח לכם חצי שעה בממוצע.

חיסרון נוסף שאותו תוכלו לראות בדוודים הקטנים דווקא, הוא האבנית. אמנם גם בדוודים גדולים אנו מתמודדים עם אבנית שמצטברת על גוף החימום, אך בדוד בעל נפח קטן, המאיץ יגרום לאבנית להצטבר מהר יותר על גוף החימום.

בכך, הוא יגרום לתקלות בשאר רכיבי הדוד, הרבה יותר מהר מאשר אם תימנעו מהתקנת המאיץ.

יש לכם דוד שוכב או דוד חשמלי? וותרו על התקנת המאיץ

באזורים גבוהים והרריים, דודי השמש לרוב מותקנים בשכיבה, בכדי למנוע קיפאון של המים. לכן, בדוודים שוכבים אין כל משמעות להתקנת המאיץ, שכן הוא פועל על עקרון עליית המים כלפי מעלה. מדובר בהוצאה מיותרת, שכאמור מגיעה עם החיסרון של זירוז הצטברות האבנית בתוך הדוד. בדוודים חשמליים, לא רק שמאיץ החום אינו יעיל, אלא מהווה סכנה של ממש.

בשונה מדוד השמש, בדוד החשמלי המים מתחממים בעזרת חשמל ולא בעזרת קולטי שמש ולכן, לא תרצו להאיץ אץ פעולת החימום עוד יותר ולגרום לקצרים חשמליים, שריפת גוף החימום או לפיצוץ של הדוד.

כמה עולה התקנת מאיץ לדוד שמש?

המאיץ מותקן בתוך הפלאנג' (פלטה שכוללת את המאיץ, גוף החימום והתרמוסטט). לכן, התקנת המאיץ תעשה לרוב במסגרת החלפה של הפלאנג' כולו.

אם הדוד לא מחמם את המים מספיק, גורם לקפיצות בחשמל או שאיתרתם נזילה בדוד, ככל הנראה שתצטרכו להחליף את גוף החימום ואיתו, את הפלאנג' (ואז תקבלו מאיץ שיהיה חלק מהפלאנג' החדש).

לרוב, ההתלבטות לגבי התקנה של מאיץ חום עולה בשלב שלפני קניית דוד שמש חדש. לגבי הוספתו לדוד שמש קיים, הרי שהשיקול צריך להיות נפח הדוד, מספר הנפשות המשתמשות בו, מצב הרכיבים שלו ומשך הזמן שהוא אצלכם.

בהנחה שהחלטתם להתקין מאיץ בדוד (והדוד תקין), התקנת מאיץ חום לדוד השמש, תעלה בין 300 ל-600 שקל.

אנו ממליצים לכם לבקש את החלפת הפלאנג' כולו, ולא להסתפק רק בהוספת המאית. לרוב, המחיר שתשלמו יהיה דומה, אך יכלול גם גוף חימום ותרמוסטט חדשים. בכל מקרה, ערכו סקר שוק קצר ושאלו 2-3 טכנאים לפני שאתם מבצעים הזמנת עבודה.

אנו ממליצים לכם לבקש את החלפת הפלאנג' כולו, ולא להסתפק רק בהוספת המאית. לרוב, המחיר שתשלמו יהיה דומה, אך יכלול גם גוף חימום ותרמוסטט חדשים. בכל מקרה, ערכו סקר שוק קצר ושאלו 2-3 טכנאים לפני שאתם מבצעים הזמנת עבודה.

הדוד לא מחמם את המים: כל השלבים בדרך לפתרון

הדוד שלכם לא מחמם את המים? קבלו את כל מה שאתם צריכים לדעת על התקלה המטרידה. איך בודקים אם מדובר בתקלה חשמלית ואיך מתנהלים מול הטכנאי שמזמינים הביתה? כל התשובות.

הדוד מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

דוד החשמל שלכם מקצר? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה. המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב, עד לפתרון התקלה. למה הדוד מהקצר, מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

התקנת דוד חשמל: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין דוד חשמל? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד בכל תהליכי ההתקנה. איך מתנהלים מול טכנאי הדודים לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה התקנת דוד חשמל? כל התשובות בפנים.

נזילה מדוד החשמל: כל השלבים בדרך לפתרון

יש לכם נזילה בדוד החשמל? אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון התקלה המטרידה הזו, שלב אחר שלב. מה גורם לנזילה בדוד, איך מתנהלים מול הטכנאי וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow