הזמנת חברת ניקיון: כך תעשו את זה בראש שקט ובביטחון

לפני שאתם נכנסים לבית חדש מקבלן או סיימתם שיפוץ מלכלך – עדיף לכם להזמין חברת ניקיון מקצועית שתבריק לכם את הבית ותחסוך שעות עבודה רבות. קבלו מדריך מלא שמפרט איך לעשות זאת צעד אחר צעד

עוד במדריך
1. מתי כדאי להזמין חברת ניקיון? 2. מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת ניקיון? 3. איך מתנהלים מול חברת הניקיון? 4. למה חשוב לשים לב במהלך העבודה? 5. מה משפיע על מחיר ניקיון הבתים? 6. איך אפשר להוזיל מחיר של חברת ניקיון?

רגע לפני שאתם נכנסים לבית חדש, סיימתם שיפוץ ארוך או שהבית ניזוק משריפה – כדאי לכם להזמין שירות של חברת ניקיון שיחסוך לכם שעות של עבודה מאומצת ויסיר מכם דאגה.

במדריך הקרוב נפרט מתי כדאי להזמין חברת ניקיון, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת ניקיון, איך מתנהלים מול חברת הניקיון, למה חשוב לשים לב במהלך העבודה, מה משפיע על מחיר הניקיון ואיך אפשר להוזיל את המחיר על העבודה?

1. מתי כדאי להזמין חברת ניקיון?

הזמנת שירותי ניקיון מיועדת למקרים מיוחדים, לא פעם בשבוע או פעם בחודש, ומתרחשת כשנחוצה עבודה גדולה של בעל מקצוע שמחזיק בציוד וחומרי ניקוי ייעודיים:

לפני כניסה לדירה חדשה מקבלן – כשנכנסים לדירה חדשה מקבלן, יש הרבה משימות לדאוג מהן כמו אריזה ופריקת הארגזים והחפצים, עיצוב הבית וכדומה. לכן, מומלץ להוריד עומס ולהזמין חברת ניקיון שתחסוך לכם את העבודה. בנוסף, חשוב לזכור שדירה מהקבלן אינה נקייה ומלאה בשאריות בנייה וצבע, אבק ודבקים – עדיף להשאיר את הניקיון לחברה מקצועית שמסוגלת לנקות זאת.

אחרי שיפוץ – ניקיון דירה שעברה שיפוץ, לעומת דירה חדשה מקבלן, הוא הרבה יותר מקיף ואינטנסיבי וכולל שאריות חצץ, צבע, אבק בכל מקום, חלקים של רובה. חשוב לדרוש מהקבלן להוציא את הפסולת שהצטברה במהלך השיפוץ, אפילו כשזו העבודה שלו, זה יחסוך זמן ומאמץ לחברת הניקיון.

אחרי שריפה – במקרה של שריפה, חס וחלילה, אנחנו רוצים לחזור כמה שיותר מהר לשגרה. הצטברות רבה של פיח כתוצאה מהשריפה עושה נזק רב לבית ולרהיטים וגורמת לריח חזק, ולכן נחוץ ציוד מיוחד שיעזור לשקם את מה שנהרס. שימו לב: שימוש בחומרים לא נכונים עלול לעשות יותר נזק מתועלת.  

2. מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת ניקיון?

לפני שמזמינים חברת ניקיון, חשוב לעשות תיאום ציפיות כדי לא להיות מופתעים:

מה כולל הניקיון ומה לא – חשוב להבהיר לחברת הניקיון אם אנחנו רוצים ניקיון מלא – ניקוי חלונות וכל חלקיו, כלים סניטריים (אמבטיה, ברזים), פאנלים, משקופים, ארונות המטבח, רצפה כולל פוליש וכו' – או ניקיון חלקי של דברים ספציפיים. לרוב, ניקוי מלא לא כולל ריהוט, ריפודים, מוצרי חשמל, ארונות קיר, תצטרכו לשלם תוספת על כך. אם צריך לעשות עבודה מיוחדת כמו וקס לרצפה או ליטוש אבן, חשוב לוודא עם חברת הניקיון שהם מבצעים אותה.

אחריות – לרוב האחריות לא תינתן בכתב, אבל חשוב שתדרשו סיור בסיום הניקיון כדי שתוכלו לאתר נזקים וליקויים אפשריים בזמן העבודה ותעברו על כתמים שלא ירדו. אם הפוליש דהה אחרי יומיים-שלושה וליטוש האבן לא עבד, אפשר לדרוש שחברת הניקיון תחזור. מעבר לאחריות, חשוב לוודא שעובדי הניקיון מבוטחים על-ידי חברת הניקיון במקרה של פציעה.

כמה זמן זה לוקח – חשוב שחברת הניקיון תדע להעריך כמה זמן העבודה לוקחת כדי שאפשר יהיה להתכונן כראוי ליציאה מהבית. כמובן שככל שהבית גדול ומלוכלך יותר, כך העבודה תיקח יותר זמן וחשוב להיות מוכנים.   

עם אלו חומרים משתמשים – חברת ניקיון מקצועית תתאים את חומרי הניקוי לכל משטח (רצפה או פרקט, כלים סניטריים, חלונות וכו') ותשתמש בחומרים בעלי רמת חומצה נמוכה וידידותיים לסביבה שגם שומרים על הברזים והריצוף. שימו לב למשל, שפוליש וקס אינו מתאים לרצפת קרמיקה והברקה קריסטלית מתאימה רק לשיש ואבן. טיפ נוסף: שימו לב שלא מנקים שטחי עץ עם מים, מה שעלול לגרום להתנפחות.

3. איך מתנהלים מול חברת הניקיון?

לדרוש ביקור מקדים – חשוב מאוד לקבוע ביקור מקדים עם חברת הניקיון כדי שהיא תוכל להעריך את כמות העבודה, הציוד, חומרי הניקוי, מספר העובדים וזמן העבודה, ולפי זה לתת הצעת מחיר.

הצעת מחיר כתובה – חשוב שהכל יהיה סגור בכתב בהצעת המחיר, כדי למנוע הפתעות. זה כולל מספר עובדים, הדברים שצריך לנקות בבית, באילו חומרים ישתמשו, הציוד וזמן העבודה הכולל. 

4. למה חשוב לשים לב במהלך העבודה?

להיות מעורבים – כשצוות הניקיון מגיע לדירה, חשוב לוודא שמספר המנקים הוא כפי שסוכם בחוזה ויש להם את חומרי הניקוי והמכונות המתאימים לעבודה. הקפידו שחברת הניקיון תעבוד בצמוד לחוזה ולתכנית העבודה כדי למנוע מצבים בהם תצטרכו להוציא יותר כסף. שימו לב שלא נעשה שימוש מופרז במים או חומרים כימיים בעלי ריכוז גבוה, זה עשה נזק לבית תוך מספר ימים.

לא לפגוע בשכנים – שימו לב שחברת הניקיון לא משתמשת ביותר מדי מים או בחומרים אחרים ולא חורגת מגבולות הבית או הדירה אל השכנים.

סיור בסיום העבודה – בסוף עבודת הניקיון חשוב לעשות סיור מסודר בדירה ולבדוק שהכל נוקה כפי שסוכם בחוזה – לא פחות ולא יותר. כך תימנעו ממצב בו תצטרכו לבקש מחברת הניקיון לחזור.

5. מה משפיע על מחיר ניקיון הבתים?

גודל הבית – באופן טבעי, ככל שהבית גדול יותר – המחיר הסופי יהיה גבוה יותר, בין אם זה יהיה לפי מטר רבוע או מספר חדרים. במחירון המומלץ של המקצוענים בתחום הניקיון תוכלו לבדוק כמה עולה ניקיון דירה.

עם ריהוט או בלי – ניקוי הבית עם ריהוט עולה יותר כי הוא מצריך יותר עבודה, כמו לכסות אותו במידת הצורך או להזיז אותו. בית ללא ריהוט חוסך את כל העבודה הזו ולכן זול יותר.

מורכבות העבודה – ניקיון אחרי שיפוץ או שריפה, בניגוד לניקוי דירה חדשה מקבלן או דירה לפני מעבר, עולה יותר כי הוא מצריך הרבה יותר עבודה, בין אם זה שימוש בחומרים מיוחדים, ציוד מיוחד, מספר עובדים וזמן.

רמת הלכלוך – במקרה שכמות הלכלוך בבית גדולה במיוחד, מה שיחייב את חברת הניקיון לעבוד יותר זמן או להקציב יותר עובדים, המחיר יעלה בהתאם.

תוספת פוליש – פוליש הוא תהליך ניקוי באמצעות מכונה שמורחת שעווה על הרצפה, מעניקה לו הגנה ונותנת לו מראה מבריק ונקי. צריך לברר עם חברת הניקיון אם פוליש כלול בהצעת המחיר. אם לא, תידרש תוספת תשלום. שימו לב שפוליש קריסטלי (מרצפות אבן או שיש) אמנם מומלץ יותר מפוליש וקס (מרצפות אבן), אך יקר ממנו באופן משמעותי, כפי שאפשר לראות במחירון של המקצוענים.

בסרטון למטה תוכלו לקבל הסבר על פוליש קריסטל:

6. איך אפשר להוזיל מחיר של חברת ניקיון?

לעשות דברים קטנים בעצמנו – כדי להוזיל מעט את המחיר, אפשר לסכם עם חברת הניקיון שאנחנו ננקה לבד מקומות מסוימים, וגם נזיז את הרהיטים וכך נחסוך זמן ומאמץ עבור חברת הניקיון.

מועד הניקיון – להשתדל לא להזמין בחגים ובקיץ כי חברות הניקיון עמוסות מאוד וזה מייקר. בנוסף, מומלץ להזמין את חברת הניקיון לפני שמרהטים כדי שהבית יהיה ריק ונוח לעבודה.

ניקיון אחרי שיפוץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לניקיון אחרי שיפוץ? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה כולל ניקיון אחרי שיפוץ, איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה יעלה הניקיון? כל התשובות לפניכם.

ניקיון דירה לפני אכלוס: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם ניקיון הבית לפני האכלוס? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון לפני אכלוס? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון אחרי שריפה: כל מה שצריך לדעת על שיקום הבית

צריכים עזרה עם ניקיון הבית אחרי שריפה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון אחרי שריפה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון חדר מדרגות: כל מה שצריך לדעת

צריכים ניקיון חדר מדרגות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה חשוב לדעת על ניקיון חדר מדרגות, איך מתנהלים מול חברת הניקיון וכמה העבודה תעלה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow