כל מה שחשוב לדעת על חברת ניקיון

עונת האביב שבה נחגג חג הפסח היא העונה המבוקשת ביותר להזמנת חברת ניקיון. חברת הניקיון תבצע עבורכם ניקיון יסודי בכלל חללי הבית ותחסוך לכם את הניקיון העצמי. כל מה שחשוב לדעת על חברת הניקיון וכמה זה יעלה לכם, במדריך הבא.

עוד במדריך
מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקיון? מה כוללת עבודת הניקיון? מהי שיטת התמחור של העבודות? מה עלול להשפיע על המחיר? איך תתנהלו נכון מול חברת הניקיון? 

לפני שמזמינים חברת ניקיון, חשוב להבין אם הבית שלנו מתאים לשירות זה ואולי אנחנו יכולים לבצע ניקיון יסודי בעצמנו. 

מה כוללת עבודת הניקיון, איך מתמחרים את העבודות השונות, מה חשוב לשאול לפני שמזמינים חברת ניקיון ואילו תוספות כדאי לקחת בחשבון? כל התשובות. 

מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקיון?

תחילה, לפני שאתם ניגשים להזמין חברת ניקיון, בחנו את הבית ואת הפעולות שתרצו לעשות בו. כלומר, האם מדובר על ניקיון של בית מלא או שתרצו לנקות בצורה יסודית רק את החלונות ואיזורים מסויימים בבית. במידה והחלטתם לערוך ניקיון יסודי מלא של כל הבית, חשוב לקבוע פגישה מקדימה עם חברת הניקיון.

במסגרת הפגישה, חברת הניקיון תגיע אליכם כדי לבחון את שטח הבית ועל מנת להעריך את כמות העבודה שהיא תצטרך לבצע. בנוסף, תבחן החברה את כמות העובדים הדרושים, הציוד ותיתן לכם הצעת מחיר מתאימה. הביקור המקדים אחראי לתוצאה הסופית ובעזרתו, תוכלו להבטיח ששביעות הרצון שלכם תהיה גבוהה ביותר. 

מה כוללת עבודת הניקיון?

חברת הניקיון שתזמינו תעשה עבורכם ניקיון יסודי בחללים השונים בבית החל מניקיון יסודי של חדרי האמבטיה והשירותים, בהם ישימו דגש על חיטוי, הסרת האבנית, הסרת העובש וניקוי שומנים. האבנית שמצטברת עם הזמן, מייצרת לזכוכיות השונות בחלל מראה ישן ובלוי ולכן, ניקוי יסודי שלה יעניק להן מראה מחודש ומבריק. כתמי שומן שונים שהצטברו ויהיו בעיקר על האריחים (בעקבות תכשירי הרחצה השונים) ינוקו אף הם באמצעות מסיר שומנים מתאים. סימנים נוספים שיופיעו באריחים הם כתמי עובש שמופיעים בחדרים בהם הלחות גבוהה. 

יבוצע גם ניקיון יסודי של המטבח כאשר ההתמקדות תהיה על ארונות המטבח. בארונות אלה, מאוחסנים פריטים רבים שעם הזמן צוברים אבק ושומן. לכן, חברת הניקיון תדאג לנקות אותם מבפנים בצורה יסודית תוך שימוש בחומרים מתאימים וחזקים שיצליחו להסיר גם את הלכלוך שלא בולט לעין. 

ניקיון החלונות והתריסים, היא עבודה שהרבה מאיתנו רוצים להימנע ממנה ולכן, מזמינים עבורה חברת ניקיון מקצועית. עובדי החברה ינקו את כל חלקי החלון החל מהמסילות, מסגרת החלון, והזכוכית עצמה. הניקיון כולל בתוכו את פירוק החלון והחזרתו למסילה. לבסוף, יבוצע ניקיון יסודי של הרצפה בעזרת מכונה מתאימה שתנקה את חריצי האריחים. אם תרצו, תוכלו להוסיף גם פוליש (בתוספת תשלום). 

מהי שיטת התמחור של העבודות?

שיטת התמחור של העבודה, תיקבע על פי סוג העבודה וסוג הבית. במידה ומדובר על עבודות ניקיון נקודתיות (איזורים או חפצים ספיציפיים) המחיר ייקבע לפי מ"ר או מספר הפריטים שצריכים לעבור ניקוי יסודי. הצעת מחיר לעבודות כאלה, ינתנו לרוב כבר בשיחת הטלפון הראשונה מול חברת הניקיון. 

שיטה נוספת, היא שיטה המתאימה לניקיון כולל של כל שטח הבית. במקרים כמו ניקיון אחרי שיפוץ הבית, ניקיון לפני מעבר דירה, לפני אכלוס או עבודת ניקיון כללית רגילה, המחיר ייקבע לפי מ"ר של עבודה. הגורם המרכזי של המחיר למטר מרובע יהיה מורכבות העבודה וכמות הלכלוך ולכן, במידה ומדובר על בית שיש בו עבודת ניקיון מרובה, המחיר יעלה בהתאם. 

מה עלול להשפיע על המחיר?

ישנם עוד גורמים נוספים שישפיעו על המחיר הסופי של העבודה כאשר הראשון, הוא סוג הריצוף. לכל ריצוף, ישנה שיטת ניקוי המתאימה לו ולכן, חשוב לשיב לב לכך. ישנם סוגי ריצוף שעבודת פוליש תהיה להם טובה ותחדש אותם אך מנגד, יש סוגים שפוליש עלול להזיק ולסדוק אותם. ובאופן כללי, ניקוי עמוק של האריחים ללא פוליש, תוזיל את עלות העבודה. 

השפעה נוספת על המחיר תהיה בעקבות גודל הבית הנדרש לניקיון יסודי. שיטת התמחור כאמור, תהיה לי מ"ר ולכן, ככל ששטח הבית יהיה גדול יותר - כך גם המחיר. עם זאת, חברות הניקיון יוכלו להציע הנחה מסויימת למ"ר כאשר מדובר על שטח נרחב במיוחד. כך שאם אתם מתלבטים בין ניקיון של איזורים מסוימים לבין ניקיון כולל, חשוב שתיקחו בחשבון את העלות הסופית. לרוב, אם תצטרכו ניקוי של שטח קטן במיוחד ייתכן ולחברת הניקיון לא יהיה משתלם להפעיל את הציוד ואת הצוות ובעקבות זה, היא עלולה לדרוש מחיר גבוה יותר מהמחיר המקובל בשוק. 

מורכבות העבודה, היא סעיף שכדאי להתעכב עליו ולהבין, שככל שמצב הלכלוך שבבית קשה ורב כך העבודה תהיה יקרה יותר. אם כחלק מעבודת הניקיון יהיה צורך בהסרה של כתמי צבע קשים מהחלונות ומהרצפה מחיר העבודה יהיה יקר יותר לכל מ"ר וידרוש זמן עבודה ארוך יותר. במידה ויש לכם בית עם מפלסים, זה גם פרמטר שישפיע על המחיר של העבודה ויוסיף לה במחיר הסופי. 

ואם לבסוף, החלטתם לקחת תוספת של פוליש לרצפה, תצטרכו לשלם על כך תוספת של 15% לערך עבור כל מ"ר. תוכלו מראש לשאול את חברת הניקיון אם המחיר שהוצע לכם כולל את הפוליש או שיש עליו תוספת תשלום. 

איך תתנהלו נכון מול חברת הניקיון? 

כדי להיות מוכנים מראש לעבודת הניקיון בבית, וודאו מראש מספר דברים מול החברה וכך, תוכלו להגיע לתוצאה שתהיה מספקת וטובה עבורכם. תחילה, שאלו את חברת הניקיון באילו חומרים היא עתידה להשתמש וודאו איתה שהחומרים מתאימים לסוג הריצוף והרהיטים שיש לכם בבית. אם תגלו שברשימת החומרים ישנן חומצות, בקשו שלא יעשה בהם שימוש.

כאשר אתם מבקשים הצעות מחיר מחברות הניקיון, אל תתפתו לקחת את ההצעות הזולות ביותר. ההצעה הזולה, תכיל בתוכה שימוש בחומרים זולים ותשפיע על הנראות הסופית ועל טיב הניקיון בבית. בנוסף, בהצעת עבודה זולה, יהיו פחות אנשי צוות והעבודה, תהיה פחות יסודית. 

בנוסף, וודאו שלחברה יש מכונת קירצוף ופוליש איתה הם ינקו את הרצפה. אחרת, לא תרגישו בהבדל בין שטיפה יומיומית שאותה תוכלו לעשות בעצמכם לבין שטיפה מקצועית. ולבסוף, וודאו שלכל צוות העובדים יש ביטוח בתוקף (לכל מקרה של תאונה שעלולה לקרות במסגרת העבודה).

ניקיון אחרי שיפוץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לניקיון אחרי שיפוץ? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה כולל ניקיון אחרי שיפוץ, איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה יעלה הניקיון? כל התשובות לפניכם.

ניקיון דירה לפני אכלוס: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם ניקיון הבית לפני האכלוס? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון לפני אכלוס? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון אחרי שריפה: כל מה שצריך לדעת על שיקום הבית

צריכים עזרה עם ניקיון הבית אחרי שריפה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון אחרי שריפה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון משרדים: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להזמין חברת ניקיון למשרד? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים בתהליך. איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה ניקיון משרדים? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow