בקו ישר: כל מה שצריך לדעת על התקנת מטבח אינטגרלי

אם אתם אנשים שסדר וארגון הם נר לרגליהם, אנו בטוחים שהמטבח האינטגרלי הוא הבחירה המנצחת עבורכם. במטבח זה, כל האבזור והבנייה הופכים לקו אחד, חלק ואחיד. כל מה שחשוב לדעת על מטבח אינטגרלי במדריך הבא.

עוד במדריך
מה זה מטבח אינטגרלי? איך בונים מטבח אינטגרלי? מאורגן, שקט וקל לניקוי: יתרונות המטבח האינטגרלי מהם החסרונות במטבח אינטגרלי? אילו מכשירי חשמל ניתן להתקין בצורה אינטגרלית? אילו תוספות קיימות?

במטבח האינטגרלי, העיצוב הוא נקי, מסודר ואחיד. החל מארונות המטבח ועד מכשירי החשמל שמשולבים בתוך חללי המטבח ועוזרים לניצול יעיל וחכם של שטח המטבח כולו. 

מהם החסרונות של המטבח האינטגרלי, למה חשוב לשים לב בזמן העבודה ואילו תוספות יהפכו את המטבח למעוצב עוד יותר? כל התשובות. 

מה זה מטבח אינטגרלי?

מטבח אינטגרלי הוא מטבח שבו העיצוב הכללי מתמקד בפונקציונליות. כל האלמנטים השונים שמותקנים בו, ממשיכים את העיצוב הכללי בקו אחד  חלק ורציף. בתוך המטבח, תוכלו לשלב מכשירי חשמל שונים החל ממדיח כלים ועד קולט אדים בהתקנה פנימית שלא בולטת החוצה. 

לכל אחד ממכשירי החשמל יותאם ציפוי תואם לדלתות המטבח והעיצוב הכללי שסוכם מראש. בהתקנה של מטבח אינטגרלי, תוכלו ליהנות מניצול מקסימלי של המרחב מבלי ליצור עומס או לערבב סוגים שונים של אלמנטים עיצוביים. 

איך בונים מטבח אינטגרלי?

המטבח האינטגרלי הוא מטבח שבנוי בקו אחד. כלומר, הוא בעל עיצוב אחיד וכל הארונות והמכשירים השונים שבו מוטמעים בתוך השטח מבלי לבלוט החוצה. כדי להבטיח מראה מדויק והתאמה מלאה בין כל המרכיבים, חייב לדאוג לרכישה מוקדמת של מוצרי החשמל ושל הארונות התואמים. 

ההכנות הנדרשות, כוללות בתוכן את בניית הנישות הייעודיות עבור כל מכשירי החשמל השונים שנמצאים במטבח והארונות. כך, תוכלו לשמור על קו ישר ואחיד של כל המטבח. לאחר הכנת הנישות, צריך להתאים גם את סוג הציפוי שיהיה בדלתות ויתאים לעיצוב הכללי של המטבח. חשוב לשמור על חומרים וצבעים דומים ולשים דגש על פתחי האוויר של מכשירי החשמל שחייבים להישאר גלויים.

מאורגן, שקט וקל לניקוי: יתרונות המטבח האינטגרלי

יתרונותיו של המטבח האינטגרלי באים לידי ביטוי בעיצובו הייחודי והנקי, שמאפשר מצד אחד להינות מארגון וסדר ומצד שני, מניצול מלא של שטח המטבח. החלל במטבח הופך הרבה יותר נוח ומרגיש רחב יותר ממטבח רגיל. 

בגלל העיצוב המותאם של כל החזיתות במטבח, תקבלו מטבח נוח לתפעול וקל מאוד לתחזוקה וניקוי. במסגרת התחזוקה, תוכלו לעבור על כל מכשיר בצורה אחידה ולא תצטרכו לתת התייחסות מיוחדת לכל אחד ואחד. 

יתרון נוסף חשוב, הוא השקט שבמטבח. כלומר, כל מוצרי החשמל שנמצאים במטבח ונוטים לעשות רעשים לפעמים, יקבלו שכבת ארון נוספת שתשאיר אותם עם בידוד מעולה מפני רעשים והפרעות. 

מהם החסרונות במטבח אינטגרלי?

תכנון מקדים של המטבח ללא תיקונים

בנייה של מטבח אינטגרלי חייבת להיות מדוייקת. כלומר, חשוב לתכנן מראש את כל הנישות והמיקומים של ארונות המטבח ושאר הציוד בצורה מסודרת. במידה והמידות לא יהיו מדויקות או שתרכשו מכשירים בגדלים אחרים, לא ניתן יהיה להשתמש בהם אלא אם תבנו את המטבח כולו, מההתחלה. על התכנון להיות מוכן ב-100% מבלי לחשוב על אפשרות של תיקונים בהמשך. 

רכישת מוצרי חשמל ייעודים

מוצרי החשמל שתרכשו לטובת אבזור המטבח חייבים להיות אינטגרליים בעצמם. כלומר, שתהיה אפשרות לכסות אותם בשכבה נוספת של ארונות. רק ככה, ניתן יהיה להתאים אותם אל עיצוב המטבח ועל הקו הנקי שחשוב לשמור על במסגרת העיצוב הכללי.

פירוק והרכבה במקרה של תקלה

בכל סוגי המטבחים עלולות לצוץ עם הזמן תקלות כאלה ואחרות. אולם, כאשר מדובר על מטבח אינטגרלי, חשוב לקחת בחשבון שעל מנת לתקן תקלה באחד ממכשירי החשמל יהיה צורך בפירוק שלו והרכבה מחדש (אחרי התיקון) ולכן, במידה ויהיה צורך בהחלפה של המכשיר במכשיר חדש, צריך לדאוג להתאמתו המלאה לנישה הקיימת ולשאר העיצוב האינטגרלי ולא ניתן להתקין מכשיר חשמלי בעיצוב שונה.

אילו מכשירי חשמל ניתן להתקין בצורה אינטגרלית?

מקרר: המקרר האינטגרלי ידרוש מכם הכנה מתאימה גם מבחינת הקיר והנישה שלו במטבח וגם מבחינת החומר עצמו שכולל את דלתות המקרר ואת ההרכבה שלהם במטבח. בעת ההתקנה של המקרר, נדרשת רמת דיוק מקסימלית כדי לאפשר שימוש תקין ואת הפתיחה והסגירה בצורה נוחה ובטוחה. בנוסף, חשוב לשמור על פתחי פליטת האוויר גלויים.

מדיח כלים: התקנת מדיח כלים אינטגרלי תעזור לכם לשמור על הסדר גם בתחום שטיפת הכלים. המדיח שיותקן יהיה שקט ונסתר לחלוטין ולכן, ישתלב בצורה מושלמת עם העיצוב הכולל של המטבח. עבור המדיח חשוב לדאוג לנישה מדויקת. 

קולט אדים: הקולט ייבנה במיקום המיועד לו, לרוב מעל האינדוקציה (בצורה נסתרת). עבור הקולט, יש צורך בהכנת הארון והפתחים הייעודים - אחד עבור קליטת האדים ואחד עבור הפליטה שלהם החוצה. בזמן ההתקנה, חשוב לוודא שפתחי האוורור לא מוסתרים כדי שעבודת הקולט תהיה טובה ויעילה. 

אילו תוספות קיימות?

החלק האחרון שיתרום לנראות המטבח ויהפוך אותו למושלם, הוא התוספות הקטנות. לדוגמה, סוג הידיות שישתלבו בארונות האינטגרלים. רצוי לבחור בידיות מובנות שנראות כחלק מהמגירה או הארון ללא בליטות חיצוניות ואפשר לשקול שימוש בחומר של הארון ליצירת אחידות.

בנוסף, חשוב להקפיד גם על ציפוי ארונות המטבח. על הציפוי להיות תואם באופן מדויק לעיצוב הכללי של המטבח ולכן, לצבע ולמרקם תפקיד חשוב יותר במטבח אינטגרלי מאשר במטבח הרגיל כיוון והם מייצרים את קו העיצובי העיקרי. 

מחירון מטבחים

המחירים כוללים מע”מ

בניית מטבח חדש: כל מה שצריך לדעת

רוצים לעצב מטבח חדש? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל השלבים. איך מתכננים מטבח חדש, איך מתנהלים מול איש מטבחים מקצועי וכמה עולה עיצוב מטבח חדש? כל התשובות לפניכם.

חידוש ותיקון המטבח: כל מה שחשוב לדעת

רוצים לחדש את המטבח? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל השלבים. אילו תיקונים ניתן לעשות, איך מחדשים את המטבח, איך מתנהלים מול איש המטבחים וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

שיפוץ כולל של הבית: כל השלבים והמידע 

צריכים עזרה עם שיפוץ בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שיפוצניק, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה שיפוץ כללי של הבית? כל מה שחשוב לדעת.

שיפוץ חלקי בבית: כל השלבים והמידע בדרך לשיפוץ

צריכים עזרה עם שיפוץ בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שיפוצניק, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה שיפוץ חלקי בבית? כל מה שחשוב לדעת.

לכל התקלות ועבודות

arrow