קבוע או חד פעמי: המדריך המלא על ניקיון המשרד

ניקיון משרדים הוא גורם חשוב וחיוני להצלחת כל חברה. על ידי הקפדה על ניקיון ותחזוקה נכונים, ניתן ליצור סביבת עבודה נעימה, בריאה ופרודוקטיבית עבור העובדים.

עוד במדריך
באילו מקרים נצטרך ניקיון משרד חד פעמי? ניקיון משרד גדול VS ניקיון משרד קטן: מהם ההבדלים? הצעת מחיר, ביטוחים ורישיונות: כך תבחרו חברת ניקיון מקצועית לפי שעה או לפי מטר מרובע: שיטות התמחור הקיימות גודל המשרד וסוג הניקיון: הגורמים שמשפיעים על מחיר העבודה

תדירות הניקיון הנדרשת תלויה בגודל המשרד, מספר העובדים, אופי העבודה ועוד ולכן, מומלץ להגדיר מראש את הצרכים הספציפיים של החברה ולבחור חברת ניקיון מקצועית שתספק את השירותים המתאימים.

מהם השירותים אותם מציעה חברת הניקיון, מהי שיטת התמחור ואיך תתנהלו נכון מול החברה לפני ואחרי ההזמנה? כל התשובות לפניכם.

באילו מקרים נצטרך ניקיון משרד חד פעמי?

עוד לפני שניגש לשירותי הניקיון היסודיים יותר במשרד, קיים גם ניקיון חד פעמי המשמש כאפשרות ביניים. ניקיון חד פעמי במשרד מיועד בעיקר לאחרי שיפוץ נרחב או לפני מעבר. לדוגמה, הגדלת המשרד הקיים ומעבר לבניין משרדים גדול יותר, ידרוש מהמקום החדש להיראות נקי וחדש ואת זה, תוכלו להשיג בעזרת ניקיון חד פעמי.

בניקיון שוטף ובניקיון חד פעמי, שיטת הניקיון היא יסודית ואיכותית כשהדרישות - שוות. על חברת הניקיון לדאוג לכל שטחי המשרד באופן שווה ולוודא שכל החדרים נקיים באותה המידה. אירועים נוספים שמתאימים לניקיון חד פעמי, יהיו הצפות, שריפות או כל אירוע שהשאיר אחריו לכלוך ונזק למקום. 

ניקיון משרד גדול VS ניקיון משרד קטן: מהם ההבדלים?

במסגרת הזמנת השירות, חשוב להבדיל בין משרד קטן למשרד גדול ולעדכן על כך מראש את חברת הניקיון על מנת שהיא תגיע עם כל הציוד הנדרש ועם צוות העובדים המתאים. מלבד ההבדל בהיערכות, סוגי השירותים שהחברה מציעה משתנים בין משרד גדול לבין משרד קטן.

כך לדוגמה, ניקיון של משרד גדול כולל בתוכו: ניקיון יסודי של המטבח (כולל שטיפת כלים), ריקון כלל הפחים שנמצאים בשטח המשרדים, ניקוי העמדות והרהיטים השונים, ניקוי שטיחים ופאנלים, ניקיון יסודי של תאי השירותים וניקיון יסודי (הכולל פוליש) לרצפת המשרדים. 

לעומת זאת, עבור משרד קטן יותר, כמות השירותים תהיה מצומצמת יותר ותכלול בתוכה את: ניקיון המטבחון והכלים, ניקוי העמדות מאבק, ריקון הפחים, שאיבת השטיחים ונקיון הרצפה והשירותים. 

הצעת מחיר, ביטוחים ורישיונות: כך תבחרו חברת ניקיון מקצועית

בחינת הצעת המחיר: הצעד הראשון והחשוב ביותר בבחירת חברת הניקיון עבור המשרד שלכם, הוא בדיקת הצעת המחיר שקיבלתם. אל תתפו לסגור את הצעת המחיר הראשונה שאתם מקבלים ובחנו היטב ולעומק את ההבדלים בין מספר הצעות מחיר. 

ביטוחים ורישיונות: לפני שתחתמו עם חברת הניקיון, חשוב שתוודאו איתה שלכלל העובדים יש ביטוחים שמכסים אפשרות של תאונת עבודה (ביטוח חבות וביטוח צד ג'). בקשו העתק של הביטוח וודאו שהוא תקף על כל מי שנשלח לעבוד במשרד. יחד עם זאת, וודאו את הרישיון של החברה מטעם משרד התעסוקה.

אופי המשרד ושעות הפעילות: לכל משרד יש צרכים משלו ואופי עבודה שונה ולכן, חשוב להתאים את עבודת הניקיון למועדים הנוחים לעובדים השונים ולשעות פעילות המשרד. בעוד שישנם משרדים המבקשים ניקיון יסודי בשעות הערב בלבד, יש שמבקשים את הניקיון היסודי מוקדם בבוקר. 

לפי שעה או לפי מטר מרובע: שיטות התמחור הקיימות

ברוב המקרים, עבור ניקיון משרדים תשלמו כ-100 שקלים לשעה (בממוצע) כאשר טווח המחירים רחב מאוד ונע בין 60 ל-140 שקלים. הגורמים שישפיעו על המחיר הסופי, יהיו כאמור סוג הניקיון שתצטרכו, גודל המשרד, תדירות הביקורים ואספקת חומרי הניקיון השונים. 

שיטת תמחור נוספת שקיימת, משלבת בתוכה את שטח המשרד (לפי מ"ר) ואת תדירות הניקיון (שנעה בין פעמיים ל-5 בשבוע). מחיר העבודה ישתנה ויותאם לצרכים ולאופי המשרד.

גודל המשרד וסוג הניקיון: הגורמים שמשפיעים על מחיר העבודה

גודל המשרד: באופן כללי ובדומה לעבודות נוספות, ככל שגודל המשרד יהיה גדול יותר, כך העלות תהיה יקרה יותר. ניקיון של משרד גדול ידרוש צוות עובדים רחב יותר וכמות גדולה יותר של חומרי ניקוי. 

סוג הניקיון: הפרמטר הנוסף שישפיע ישירות על מחיר העבודה, הוא סוג הניקיון שתצטרכו. אם למשל, תצטרכו ניקיון יסודי אך חד פעמי (לפני אכלוס או אחרי שיפוץ) המחיר יהיה שונה מניקיון שוטף במשרד שיבוצע גם מספר פעמים בשבוע. 

שירותים בתוספת תשלום: במקרים שבהם תרצו להוסיף גם ניקיון חלונות או הברקה של הרצפה, תצטרכו לשלם על כך תוספת תשלום וליידע את חברת הניקיון. עם זאת, ישנן חברות שכוללות במסגרת העבודה שלהם את עבודת הפוליש ולכן, חשוב לעדכן את החברה מבעוד מועד. 

ניקיון קבוע במשרד: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להזמין חברת ניקיון למשרד? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים בתהליך. איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה ניקיון משרדים? כל התשובות בפנים.

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

הדברת פשפש המיטה: כל מה שצריך לדעת

סובלים מעקיצות פשפש המיטה? אין ספק שמדובר בתופעה מציקה ומטרידה ולכן אנחנו רוצים ללוות אתכם בכל שלב עד לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מדביר וכמה תעלה לכם ההדברה? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow