תיקון גגות בחורף: כך תתמודדו

תיקון גגות הוא מסוג הדברים שרובנו לא עושים עד שאנחנו נתקלים במצב חירום. אך, טיפול בזמן ותחזוקה שוטפת יהיו יעילים ויחסכו מכם הוצאות גדולות ומצבים לא נעימים. כל מה שחשוב לדעת על תיקון גגות במדריך הבא.

עוד במדריך
תיקון גגות בעקבות כשלי איטום חידוש זיפות תיקון יריעות ביטומניות תיקון גגות רעפים

הזמן הנכון והיעיל ביותר לתיקון גגות הוא לפני עונת החורף הגשומה. כך, תוכלו למנוע נזילות עתידיות עקב גשמים חזקים ולשמור על הבית יבש ככל שניתן.  

יש סוגים שונים של תיקונים שנעשים בגגות והם מותאמים לבעיות ולתקלות האפשריות. התיקונים הנפוצים יהיו לרוב תיקוני זיפות קיים, תיקונים ליריעות ביטומניות ותיקוני רעפים.

תיקון גגות בעקבות כשלי איטום

כשלים באיטום הגג עשויים להתגלות בעת נזילות. אך, ניתן וחשוב לבדוק אותם הרבה קודם בעזרת בעל מקצוע מוסמך. לפעמים, הכשלים יתגלו גם בגשמים קטנים ומקומיים ולא לאחר סופות חזקות מידי ולכן, חשוב להיערך אליהם מראש. 

אם איתרתם של באיטום בימים בהם יש גשם קל, המתינו לייבושו המלא (תוך יום יומיים) והזמינו קבלן איטום לתיקון הכשל. תיקון שייעשה בזמן בו מזג האוויר יחסית רגוע יגן על הגג ועל הבית ממזג אוויר סוער יותר בשלב מאוחר יותר בחורף. 

חידוש זיפות

במידה והגג שלכם כבר עבר תהליך של זיפות, תצטרכו לחדש אותו כל 3-5 שנים לכל היותר. מדובר על תחזוקה שוטפת של הזפת על מנת לשמור עליה יעילה וטובה. לפני עבודת החידוש, חשוב להקפיד על ניקיון יסודי של הגג ולזפת אותו בשכבה כפולה על פי התקן (75\25). את סוג הזפת תוכלו לראות על גבי האריזה בצורה ברורה. 

כדאי לדעת: לאחר שעבודת הזיפות התקררה חשוב ליישם גם שכבת הלבנה שתסייע בבידוד הגג. 

תיקון יריעות ביטומניות

במידה ויש לכם גג ששיטת האיטום בו היא יריעות ביטומניות, תוכלו ליהנות משקט נפשי של 7-10 שנים לפחות. אך יחד עם זאת, יכולות להתעורר בעיות נקודתיות באיטום מסוג זה. לדוגמה,  יריעה שהתנפחה עקב יישום נקודתי לא מספיק מקצועי או יריעה שנקרעה חלקית עקב עבודתו בעל מקצוע אחר על הגג (למשל מתקין דוד שמש). תיקונים אלו, פשוטים למדי ואורכים שעות ספורות לכל היותר. אם מדובר בתקלה שנגרמה עקב ביצוע ראשוני לא מספיק איכותי דירשו שיתוקן במסגרת האחריות. 

תיקון גגות רעפים

תיקון של גגות רעפים הוא תיקון נפוץ מאד. הרבה גגות זקוקים עם הזמן לתיקון וכדאי לעשות אותו עוד לפני שתחל עונת הגשמים על מנת שלא להגיע למצב בו הבעיות יצוצו במזג אוויר סוער, יציפו את הבית והזמן לתיקונם יהיה ארוך. 

רעפים שבורים או רופפים הופכים במהלך החורף ממטרד למפגע ומעניין קטן ומציק לסכנה ממשית. רעף חימר לדוגמה, יכול לעוף בשעת סופה,לפצוע ואף להרוג. יחד עם זאת, הוא יכול לגרום להרס של מבנה סמוך, מכונית או חלונות ראווה בסביבתו.

תיקון של גגות רעפים הוא בדרך-כלל  תיקון פשוט יחסית, שאורך בשעות היום, כשנמצאים בתוך חלל הגג. כך, קל לראות מאיפה נכנס אור מוגזם ולזהות מקום שבו חסר רעף או ישנו רעף שבור. בעל מקצוע מיומן יוכל גם לאתר רעפים רופפים נוספים בעודו על הגג ולדאוג גם לניקוי תעלות הניקוז והמרזבים.

נזילה מגג רעפים: כל מה שצריך לדעת

יש לכם נזילה מגג רעפים? אתם במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון, נסביר מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מתקן גגות, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה? כל התשובות לפניכם.

החלפת רעפים בודדים: כל השלבים עד לפתרון

זקוקים להחלפת רעפים בודדים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מתי צריך להחליף רעפים, איך מתנהלים מול מתקן הגגות וכמה תעלה החלפת רעפים בודדים? כל התשובות לפניכם.

תיקון מרזב חיצוני: כל השלבים עד לפתרון

צריכים תיקון מרזב חיצוני? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים רגע לפני שמזמינים מתקן גגות, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה תיקון מרזב חיצוני? כל התשובות לפניכם.

החלפת גג רעפים: כל מה שצריך לדעת

צריכים החלפת גג רעפים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. איך בוחרים רעפים, איך מתנהלים מול מתקן הגגות וכמה יעלה החלפת גג רעפים? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

אילו בעיות איטום יכולות להיות ביריעות ביטומניות? 
לרוב, גג ששיטת האיטום שלו היא יריעות ביטומניות, יהיה אטום ומוגן לתקופה ארוכה של עד 10 שנים לפחות. אך, ישנם מקרים נקודתיים שעלולים לצוץ כמו התנפחות נקודתית של יריעה מסוימת בגג שהונחה בצורה לא טובה בעת עבודת היישום ההתחלתית או יריעה שנקרעה בצורה חלקית עקב עבודה של בעל מקצוע אחר שהגיע לתקן בעיה בדוד לדוגמה. 
מהו הזמן המומלץ ביותר לבצע תיקון גגות?
הזמן הנכון והיעיל ביותר בו עבודת האיטום תהיה טובה ויעילה (וגם תיקון במידת הצורך) הוא בעונות המעבר או בתחילת החורף. בימים אלו, לא צפוי מזג אוויר סוער שעלול להקשות על קבלן האיטום בעבודתו ולחומרים קל הרבה יותר להתייבש.