צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  כל המושגים שצריך לדעת על המזגן שלכם
 

כל המושגים שצריך לדעת על המזגן שלכם

מה עדיף - מזגן אינוורטר עם יעילות אנרגטית B או מזגנים עילי רגיל עם נתון BTU גבוה? אם המושגים והפרמטרים במפרטי מזגנים מעוררים בכם בהלה, הגעתם למקום הנכון
מאת: יהונתן דור    עודכן: 02/08/2017 10:20:57
עוד בכתבה:

קניית מזגן חדש עלולה להיות מבלבלת מאד בגלל ריבוי המונחים והטכנולוגיות, אבל עם קצת עזרה כל העניין יהפוך הרבה פחות מאיים עבורכם.


לפני רכישת המזגן חשוב להבין מה אומרים הנתונים שלו על מנת לבחור את המזגן המתאים ביותר עבורכם. מהם הפרמטרים השונים המשמשים כדי לאפיין מזגנים ומה יש לשקול רגע לפני הקנייה.


תפוקת המזגן

עוצמת הקירור שהמזגן מסוגל לספק, הנמדדת ביחידות של  BTU/hr. הנתון הזה - ולא נתוני הספק, כוח-סוס וכו' - הוא הנתון האמין והמקובל ביותר היום. רק כדי לסבר את האוזן: 1 כ"ס שווה בערך ל-9000  British Thermal Unit או BTU.

 

כמה BTU אתם צריכים? לחדר קטן-בינוני יתאים מזגן עם תפוקת קירור של 10000-5000BTU. לדירה קטנה-בינונית בשטח של 40-60 מ"ר יש צורך ב-20-35KBTU, ועד פי שניים מזה בדירות גדולות.

 

יש הרבה גורמים שמשפיעים על תפוקת המזגן המתאימה לכם - לא רק מ"ר או נפח החללים בבית אלא האזור בארץ, מספר האנשים המתגוררים בדירה או משתמשים בחדר המסויים, נוכחות של מכשירים פולטי חום; מיקום הדירה ביחס לכיווני השמיים ובתוך הבניין ומכאן גם  וכמות אור וחום השמש המגיעה לדירה, סוג הבנייה ואיכות האיטום, מספר, גודל ומיקום החלונות.

 


צריכת חשמל

מזגנים הם צרכני חשמל כבדים, וולכן נושא היעילות האנרגטית ישפיע מאד על כדאיות הרכישה. לאורך זמן, עלויות החשמל מצדיקות השקעה במזגן חסכוני, גם אם הוא יקר יותר. החוק מחייב לציין על המזגן את היעילות החשמלית שלו, באמצעות אות מ-A (הכי חסכוני) עד G (הכי פחות חסכוני). פחות מ-C מאד לא מומלץ.


תכונת אינוורטר (Inverter)

מזגנים שמתבססים על טכנולוגיית אינוורטר עולים עשרות אחוזים יותר בהשוואה למזגנים רגילים, אבל אם אתם מתכננים שימוש אינטנסיבי אז ההשקעה תחזיר את עצמה, בגלל צריכת החשמל הנמוכה בכשליש לערך. יתרונות נוספים של הטכנולוגיה: פעולה מהירה יותר, שמירה על טמפרטורת חדר אחידה, יעילות ללא תלות במזג-האוויר. למזגני אינוורטר תוחלת חיים ארוכה יותר ממזגנים רגילים  אולם התיקונים גם יקרים יותר משמעותית. 


מקדם יעילות (COP)

זהו היחס בין האנרגיה שאותה צורך המזגן לבין כמה באמת הוא מקרר או מחמם, הספק המזגן לעומת תפוקתו.ככל שההספק גבוה יותר המזגן עובד בצורה יעילה יותר. מקדם היעילות המינימלי למזגן מפוצל בדירוג אנרגטי ההנמוך ביותר ׁ(Gׁ) הוא 3.5 וככל שהדירוג טוב יותר היחיס יעלה. במזגן חלון ההספק המינימלי זהה ובמזגן מיני מרכזי ההספק המינימלי הוא 3.2. 


תפוקת רעש

עוצמת הרעש שמייצר מזגן משפיעה מאד על איכות החיים של בעליו. יצרני מזגנים איכותיים נוהגים לציין במפרט של המוצר מהי תפוקת הרעש הפנימית והחיצונית (כלומר, בתוך הדירה ומחוצה לה, על-ידי היחידה החיצונית). תפוקת רעש פנימית "סבירה" היא של 35 דציבל לכל היותר, ורצוי 30 דציבל או פחות. תפוקת רעש חיצונית של יותר מ-45 דציבל תסייע לכם לריב עם השכנים.


מסננים

את האוויר שהמזגן שואב לתוכו ומקרר יש לסנן מאבק, ולכל מזגן יש מסנן או מסנני אבק פשוטים. במזגנים המתוחכמים יותר ישנם מסננים נוספים, כגון מסנן פחם (נגד ריחות) או מסנן מיקרו (נגד חלקיקים זעירים. חשוב במיוחד בבתים שיש בהם קשישים, ילדים או חולים).


תכונות נוחות

רוב המזגנים החדשים מגיעים עם תכונות נוחות שונות, כמו שלט-רחוק, אפשרות תזמון (טיימר), חיישני טמפרטורה שמאפשרים להתאים את הקירור לאזור בו אתם יושבים, מערכות כוונון תריסים מסוגים שונים שמאפשרות רמות שונות של פיזור האוויר ועוד.


אחריות

מקובל לספק על מזגן אחריות מלאה למשך שנה אחת לפחות ואחריות על חלקים (לא כולל עבודה) למשך שנה או שנתיים נוספות. הדגמים האיכותיים יותר מגיעים עם אחריות ל-3 שנים ויותר. על כל המזגנים יש, או צריכה להיות, אחריות-התקנה לחמש שנים.

 

חשוב לשים לב גם מי זה שנותן את האחריות, כאשר יש עדיפות ליבואן או ליצרן של המזגן ולא למתקין שעלול לפשוט רגל עד הפעם הבאה שתצטרכו תיקון מזגן. כמו כן ישנה תקופת אחריות משתנה בין 3-1 לשנים על ההתקנה עצמה.

 

כמה תעלה ההתקנה? היעזרו במחירון המזגנים שלנו.

 


ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 
שאלות ותשובות בנושא מיזוג אוויר
שאלות ותשובות בנושא מיזוג אוויר
מזגנים וחשבונות חשמל: איך לקרר ולחסוך
מזגנים וחשבונות חשמל: איך לקרר ולחסוך
תיקון מזגנים: להבין את התקלות
תיקון מזגנים: להבין את התקלות
מדריך: סוגי מזגנים ושימושיהם
מדריך: סוגי מזגנים ושימושיהם


זקוקים לטכנאי מזגנים? טכנאי מזגנים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X