חברת ניהול או אחזקת מבנים?

מהו הפתרון הנכון בשבילכם: חברת ניהול? ניהול ואחזקה? או אולי חברת אחזקת מבנים? ומה בכלל ההבדל בין כל הנ"ל? תנו לנו לעשות לכם סדר בחיים ובחצר

עוד במדריך
ניהול או אחזקה? לא משנה אחזקת מבנה: עניין של עלות ניהול ואחזקה: יתרונות וחסרונות

לעיתים קרובות אנחנו נשאלים על-ידי גולשי האתר (ובמיוחד גולשי בלוג המקצוענים) האם אנחנו חושבים שכדאי להם לשכור שירותים של חברת ניהול, או אחזקה, או אחזקת מבנים וכו`.

ניהול או אחזקה? לא משנה

לעיתים לא פחות מזומנות, אנחנו נשאלים מהו בעצם ההבדל בין כל הנ"ל – מהן חברות ניהול ואחזקה, ומה ההבדל בינן לבין חברות ניהול או סתם חברות שמציעות שירותי ניקיון.

ובכן, המאמר הזה נועד לעשות קצת סדר בבלאגן.

התשובה הפשוטה היא: הכל אותו הדבר. התשובה הפחות פשוטה היא שחברות שונות בתחום מציעות שירותים שונים.

חברת ניקיון, אחזקה או ניהול – זה לא משנה איך היא מגדירה את עצמה; משנה מה היא יודעת לעשות וכיצד, וכמובן: מה כתוב בחוזה ההתקשרות.

"חברות ניהול" הן, בסופו של דבר, חברות שמחליפות את ועד הבית, "נציגות הדיירים" כפי שקורא לה החוק.

הן מבצעות את הגבייה של מיסי הוועד ואחראיות על תחזוקת הבניין, אם בעצמן או באמצעות קבלני משנה.

אחזקת מבנה: עניין של עלות

אלו שקוראות לעצמן "חברות ניהול ואחזקה" או "חברת ניהול ואחזקת מבנים" הן חברות המשתייכות לאחד משני סוגים: חברות ניהול גדולות, וחברות ניהול קטנות שרוצות להישמע גדולות.

חלק מהחברות שמציעות שירותי אחזקה מעסיקות לשם מאות עובדי שטח, בעבודות ניקיון, גינון, גיזום, תיקונים קטנים, חשמלאות, טכנאות בסיסית, צבע, מנהלה, גבייה וכו`.

אבל הרי כל אחד יכול לקרוא לעצמו באיזה שם שהוא רוצה – יש חברות שמציעות שירותי אחזקה שכוללים רק חלק מהחבילה, תמורת פחות כסף כמובן.

אלו וגם אלו יכולות להיות חברות לגיטימיות שמציעות שירותים שיש להם ביקוש ויש בהם חשיבות. פשוט, כדאי שתדעו על מה בדיוק אתם משלמים.

ניהול ואחזקה: יתרונות וחסרונות

בשוק הארגוני-מוסדי אאוטסורסינג של עבודות האחזקה הוא הכרח בל יגונה. אבל גם מגזר משקי הבית מגלה עניין גדל והולך ב"הפרטת" המוסד הוותיק הזה, ועד הבית.

זהו מהסוגים הפחות שנויים במחלוקת של ההפרטה.

היתרון הגדול של שימוש בשירותי חברות ניהול ואחזקה הוא החיסכון בכאב ראש, מריבות דיירים ועיכוב בביצוע תיקונים. החיסרון הברור היא העלות הגבוה יותר ב-50 אחוז לפחות.

חיסרון פחות מוכר: כשהכל מתנהל כשורה עם חברת הניהול זה אומר פחות כאבי ראש. כשיש בעיות עם חברת הניהול – זה כבר כאב ראש גדול.

תוכלו לקרוא על כך עוד בבלוג המקצוענים בפוסט החשמל נותק בגלל חוב של חברת אחזקה.

חברת ניהול ואחזקה: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לחברת ניהול ואחזקה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מהם השירותים הנפוצים, איך מתנהלים מול חברת הניהול והאחזקה לפני העבודה ובמהלכה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

הדברת פשפש המיטה: כל מה שצריך לדעת

סובלים מעקיצות פשפש המיטה? אין ספק שמדובר בתופעה מציקה ומטרידה ולכן אנחנו רוצים ללוות אתכם בכל שלב עד לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מדביר וכמה תעלה לכם ההדברה? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow