חברת ניהול ואחזקה: כל מה שצריך לדעת

חברות ניהול ואחזקה נמצאות בנייני מגורים רבים וגם בבתים פרטיים. בעזרתן, ניתן לפקח בצורה יעילה על התחזוקה השוטפת של המבנה ולהבטיח את שמירתו לאורך זמן. תפקידיה של החברה רבים והיא זאת שתהיה אחראית גם על מעריך התשלומים.

עוד במדריך
מהי חברת ניהול ואחזקת מבנים? מהם השירותים הנפוצים של חברת הניהול? מהם היתרונות של חברת ניהול ואחזקה? איך תתנהלו נכון מול חברת הניהול והאחזקה?

חברת ניהול ואחזקה תהיה אחראית על התיקונים השונים של המבנה ועל התחזוקה השוטפת שלו. היא תהיה אחראית גם על התשלומים השונים של דיירי הבניין ותיתן ייעוץ משפטי במידת הצורך.

איך בוחרים חברת ניהול ואחזקה מקצועית, מהם היתרונות שלה, מהם השירותים הנפוצים ביותר שניתן לקבל מהחברות השונות ועל מה חשוב להסתכל לפני שחותמים חוזה? כל התשובות. 

מהי חברת ניהול ואחזקת מבנים?

חברת ניהול ואחזקה תהיה האחראית לשמירת המבנה נקי, מסודר ומטופח. ככל שהמבנה שמור יותר, כך גם ערכו נשמר או לעיתים אף עולה. חברת הניהול והאחזקה תסייע בשמירה על איכות החיים הגבוהה של הדיירים השונים ותהיה אחראית על המשימות השוטפות, על הבטיחות שלו ועל ניהול הכספים שלו.

חברות הניהול המתקדמות מעניקות שירותים שונים לבינייני מגורים חדשים יותר, להן מספר מעליות ומערכות קירור, כיבוי אש, אבטחה, חניונים, חדרי כושר ועוד.. החברה דואגת לתפעול השוטף של השירותים השונים ודואגת לניקיון תמידי של חדרי האשפה, המדרגות והמעלית ולטיפוח הגינות שמסביב לבניין. 

שירותי החברה ניתנים בתשלום חודשי מוסכם שיועבר מכל דיירי הבניין שחולקים ביניהם את הרכוש בבניין המגורים. על חברת הניהול להיות בעלת ידע משפטי. במידה ומדובר על בניינים ישנים יותר, האחריות היא על וועד הבית.

מהם השירותים הנפוצים של חברת הניהול?

חברת ניהול ואחזקה מקצועית, תהיה אחראית על שירותים רבים כמו: תהווה כמחלקה משפטית והנהלת החשבונות של הבניין, תהיה אחראית על הטיפולים השוטפים של הבניין כמו טיפול בתקלות, תחזוקת המעליות וחדרי המדרגות, אבטחת הבניין וגביית תשלומים. 

בנוסף, החברה תהיה אחראית על עבודות השיפוצים על פי דרישת הדיירים, על התיקונים השונים. החברה תבצע בדיקות תקינות למערכות החשמל והמים בבניין ותתקן ליקויים במידה וימצאו, תבדוק את האיטום לקראת עונת הגשמים ותהיה אחראית על סיוד וזיפות הגג, תיקון נזילותו הכנת המבנה לעונת החורף. 

גם תפעול המעלית בצורה תקינה ותיקון תקלות בצורה מהירה יהיו חלק מתפקידה של חברת הניהול והאחזקה, בדיקה ותפעול של בטיחות באש ותחזוקה שוטפת של מערכת האינסטלציה שנמצאת רגישה הרבה יותר בבניין מגורים משותף. 

מהם היתרונות של חברת ניהול ואחזקה?

בחירה בחברת ניהול ואחזקת מבנים מסודרת ומקצועית תשמש את הבניין ברוב צרכיו. במקרים בהם בנייני המגורים בוחרים נציג מטעם הדיריים שיהיה אחראי על התפעול ופעולות התחזוקה השוטפות של המבנה, הם יתקל לא פעם בתקלות ואי סדרים מול החברות השונות אליהן יפנה. 

אך, אם בבניין יש חברת ניהול ואחזקת מבנים מקצועית, היא תהיה אחראית ותיתן את כל הדגשים ותשומת הלב לניהול תקין של המבנה. החברה מגיעה עם ספקים קבועים, שירותי ניקיון, אנשי מקצוע מובילים, ומומחיות באחזקה חיצונית. וכך, תוכל להעניק טיפול יסודי ומענה יומיומי ללא דחיות ואיחורים. 

איך תתנהלו נכון מול חברת הניהול והאחזקה?

כדי להתחיל ולקבל שירות מחברת הניהול יהיה עליכם לקבל רוב תומך של כ-2/3 מבעלי הדירות בבניין המגורים המשותף. כך גם במקרה ותרצו להחליף את החברה הקיימת באחת חדשה, יהיה עליכם לקבל רוב של כ-51% מבעלי הדירות בבניין. לאחר קבלת הרוב, בחנו מספר הצעות מחיר שונות ממספר חברות ושימו דגש על צרכי הבניין שצריכים להתאים לכמה שיותר שירותים שהחברה מספקת. 

לאחר בחירת החברה, בחנו בצורה יסודית את חוזה ההתקשרות והקפידו לבחור בחברה שמציגה לכם פירוט מלא של כלל השירותים השונים בהם היא מטפלת (כך תוכלו לדעת אם יש צורך בהשלמה של שירותים נוספים במקביל לחברת הניהול). בנוסף, על החוזה להכיל את מחירי התיקונים השונים, פעולות התחזוקה השוטפות, תדירות הביקורים וההגעה של החברה לטיפול בתקלות שונות, מועדי התשלום וסעיף מע"מ.

טיפ של מקצוענים: וודאו שיש סעיף בחוזה שפוטר אתכם מקבלת קנס במקרה שהחלטתם להחליף את החברה הקיימת בחברה חדשה. 

חברת ניהול ואחזקה: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לחברת ניהול ואחזקה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מהם השירותים הנפוצים, איך מתנהלים מול חברת הניהול והאחזקה לפני העבודה ובמהלכה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

הדברת פשפש המיטה: כל מה שצריך לדעת

סובלים מעקיצות פשפש המיטה? אין ספק שמדובר בתופעה מציקה ומטרידה ולכן אנחנו רוצים ללוות אתכם בכל שלב עד לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מדביר וכמה תעלה לכם ההדברה? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow