עוברים דירה: מה עושים עם הארונות?

עוברים לדירה חדשה ומתלבטים מה לעשות עם ארון הבגדים הישן? הנה כמה נקודות למחשבה שיעזרו לכם להחליט

עוד במדריך
האם כדאי להעביר את הארון? איך מפרקים ארון? איך מרכיבים ארון? האם כדאי לקחת שירות של פירוק והרכבה? מה חשוב לבדוק לפני שסוגרים על פירוק והרכבה?

בעת מעבר דירה, ההתעסקות העיקרית שלנו עם ארון הבגדים כוללת בדרך כלל התייחסות לתכולה שלו. אבל גם על הארון עצמו צריך לחשוב ולקבל החלטה: האם לקחת אותו איתנו, או להשאירו מאחור?

אז איך מחליטים – לקחת או להשאיר? יש לא מעט שיקולים שילוו אתכם בהחלטה ואנחנו נלווה אתכם כל הדרך עד שתקחו את ההחלטה הנכונה עבורכם.

האם כדאי להעביר את הארון?

זמינות ארון יד שנייה – האם בדירה אליה אתם עוברים יש ארון במצב טוב שאפשר לרכוש מהדיירים האם זהו ארון שיספק אתכם, או שיש לו חסרונות שעדיף לא לחיות איתם? עלות – כמה יעלה לכם ארון חדש או יד שנייה, לעומת עלות הפירוק וההרכבה של הארון הישן? 

ערך סנטימנטלי – האם יש בארון הישן שלכם משהו שלא תרצו לחיות בלעדיו? האם הוא עתיק או שהוא ארון רגיל, שלא מצדיק את ההעברה?

נוחות – האם יש לכם זמן ואנרגיה להשקיע בהעברת הארון הישן? האם תזדקקו לבעל מקצוע, או שזו עבודה שאתם חושבים שתוכלו לעשות לבדכם?

איך מפרקים ארון?

אם אחרי כל השאלות האלה, תחליטו להעביר את הארון הישן, זוהי בהחלט משימה אפשרית. רוב שירותי ההובלה יכולים להגיע עם מרכיב, שתמורת כמה מאות שקלים יבצע את השירות עבורכם. בררו זאת איתם ונסו להזמין את המרכיב לביתכם לפני כן, לבדוק האם ניתן להעביר את הארון ביחידה אחת. 

בעת המהומה של מעבר הדירה, חשוב כי הקורות לא יוטחו בקיר, לא ישתפשפו או ישנו צורתם, כדי שאפשר יהיה להרכיב את כל החלקים באותה צורה בדירה החדשה. זכרו, כי בניגוד לחלקים של ארון חדש שמגיעים היישר מהמפעל, עטופים בניילון - כאן מדובר בארון שעבר כמה דברים בחייו, והעץ בו רגיש יותר לכל תזוזה.

איך מרכיבים ארון?

כשמדובר בארון קטן ופשוט, תהליך ההרכבה יהיה קל יחסית, בעיקר אם יש לכם את הוראות ההרכבה המקוריות. כשמדובר בארון גדול ומאסיבי, יש צורך בדרך כלל לאזן אותו ואת הרגליות עליהן הוא נשען. סטיות קטנות ושיפועים זניחים בעץ או במשטח הרצפה, עשויים לדרוש התאמה של גובה הרגליות, על מנת שהארון לא יתעוות וכל הדלתות והמגירות יוכלו להיסגר ולהיפתח כמו שצריך.

האם כדאי לקחת שירות של פירוק והרכבה?

שירות של פירוק והרכבה הוא שירות שכל חברת הובלה מציעה כתובפת תשלום לשירות ההובלה שלה. אז אם יש לכם ארון בגדים אחר וקטן, אנחנו חושבים שאולי תוכלו להתמודד עם המשימה בעצמכם. יחד עם זאת, אם יש לכם כמה ארונות והמשימה הזו נראית קצת גדולה עליכם, אנחנו ממליצים לכם להוסיף כסף גם על שירות והרכבה של הרהיטים הללו.

נכון, לא תמיד מדובר בשירות זול, בטח ובטח לא כשמדובר בכמה ארונות, אך האמינו לנו שזה יחסוך לכם לא מעט זמן ואנרגיות. בסופו של דבר הזמן הזה בא לידי ביטוי בכסף וזה כמובן משתלם.

מה חשוב לבדוק לפני שסוגרים על פירוק והרכבה?

באופן כללי אנחנו ממליצים לכם לסגור מחיר רק לאחר שהמוביל היה אצלכם בבית וראה מקרוב אילו פריטים הוא צריך לפרק ולהרכיב. כל אלה צריכים להופיע בהצעת המחיר, אתם לא צריכים להיות מופתעים בדירה לגבי זה. כנבו למחירון המומלץ של המקצוענים ובדקו כמה עולה שירות של פירוק או הרכבת רהיט. במידה והמוביל מבקש יותר כסף, דרשו לדעת מדוע.

מחירון הובלות

המחירים כוללים מע”מ

הובלת דירה: כל מה שחשוב לדעת

עוברים דירה וזקוקים למוביל? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר לכם מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מוביל, איך מומלץ להתנהל מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

הובלת פסנתר: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם פסנתר בבית ואתם צריכים לעבור דירה, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

הובלת משרד: כל מה שחשוב לדעת

עוברים למשרד חדש ונוצץ? הסירו דאגה מלבכם. אנחנו נלווה אתכם צעד צעד, נפרט מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת הובלה, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

אחסון תכולת דירה: כל מה שצריך לדעת

עושים רילוקיישן וצריכים אחסון תכולה לדירה? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם ונסביר מה חשוב לבדוק לפני שסוגרים עם חברת אחסון, איך מומלץ להתנהל מולה וכמה העבודה תעלה לכם. התשובות לפניכם

לכל התקלות ועבודות

arrow