צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  התקנת טיימר לדוד - אלו סוגים קיימים?
 

התקנת טיימר לדוד - אלו סוגים קיימים?

אחד הרכיבים שהתפתחו בשנים האחרונות בתחום פתרונות החימום בדוודים הוא טיימר (מפסק) החימום. החל מטיימר סטנדרטי ועד לטיימר המופעל באפליקציה - כל הפרטים לפניכם.
מאת: ליאור נפש    עודכן: 29/10/2018 14:08:58
עוד בכתבה:

טיימר, או בכינויו האחר "שעון שבת", הוא רכיב חשמלי המותקן על גבי הקיר ותפקידו להדליק ולכבות את פעולת חימום המים שבדוד חשמלי  או דוד שמש באופן עצמאי.


מדובר ברכיב המשמש כשעון ומאפשר שליטה מלאה על שעות ההפעלה של הדוד. לרוב ניתן למצוא על גבי הטיימר גם מפסק אדום שמכבה / מדליק אותו ללא קשר להגדרת הזמן שנקבעה.


מדוע צריך טיימר לדוד השמש?

יתרונו הגדול הוא באי מעקב אחר בדיקת הימצאותם של מים חמים בדוד. הוא נכנס לפעולה אוטומטית על פי הגדרת שעה מסוימת כל יום, על פי הגדרת הזמן שקבעתם וכיוונתם אותו לפיה. 

 

עצם כיבוי הדוד באופן אוטומטי מאפשר לכם חיסכון בחשמל לטווח ארוך. הטיימר גם משמר את תקינות דוד השמש - במקרה ובו רכיב התרמוסטט התקלקל אין מי שיסגור את חימום הדוד מלבד הטיימר.  
אילו סוגי טיימרים קיימים?

טיימר סטנדרטי מכני: מדובר בטיימר שרוב האנשים מכירים. הוא פועל בעזרת כיוון שנתות המצויות בו ומגדירות את שעות היום. ע"י הורדה או העלאה של השנתות מגדירים את זמן הפעולה של הטיימר.

 

טיימר דיגיטלי: בשונה מטיימר מכני, כיוון השעה הוא דיגיטלי לחלוטין. בטיימר זה מצורפת גם סוללה שמפעילה אותו ומצויים בו עשרות הגדרות פוטנציאליות לשימוש.

 

טיימר המופעל ע"י אפליקציה: מדובר בטיימר חכם שיש לרכוש ולהוריד את אפליקציה המותאמת אליו. לאחר חיבורו לחשמל והורדת האפליקציה ניתן להפעיל אותו מכל מקום מהטלפון הנייד.


מי מתקין טיימר חשמלאי או טכנאי דוודים?

את הטיימר רשאי להתקין חשמלאי מוסמך, או טכנאי דוודים שיש לו רישיון חשמלאי. תוכלו לרכוש אותו בעצמכם בחנויות לתחזוקת הבית, או לדרוש מהחשמלאי לספק לכם אותו. בכל מקרה, המחיר המופיע במחירון המקצוענים כולל התקנה וטיימר אנלוגי סטנדרטי.

 

אם החלטתם להזמין חשמלאי, אנו ממליצים לכם לשלוח לו תמונה של המפסק הקיים. גם בשוק הטיימרים הסטנדרטיים קיימים מגוון מוצרים, כמו טיימרים שמתקינים מעל או מתחת לטיח, כך שהתמונה תעזור לחשמלאי לדעת איזה טיימר להביא אתו.

קצר בדוד: המדריך המלא לתפעול
קצר בדוד: המדריך המלא לתפעול
ברז הזנה לדוד שמש: מה זה ולמה צריך אותו?
ברז הזנה לדוד שמש: מה זה ולמה צריך אותו?
צנרת בין הדוד לקולט: כל מה שחשוב לדעת
צנרת בין הדוד לקולט: כל מה שחשוב לדעת
החלפת תרמוסטט בדוד שמש: כל מה שחשוב לדעת
החלפת תרמוסטט בדוד שמש: כל מה שחשוב לדעת


זקוקים לדודי שמש? דודי שמש

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X