צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  הכל על איטום גגות לקראת החורף
 

הכל על איטום גגות לקראת החורף

הקיץ הוא העונה הטובה ביותר לבדוק את תקינותו של הגג ולאטום אותו במידת הצורך. מה צריך לבדוק, אילו סוגי איטום יש וכמה זה עולה לנו? היכנסו לכתבה לקבלת המדריך השלם לאיטום גגות בקיץ.
מאת:     עודכן: 22/05/2018 10:34:48
עוד בכתבה:

הזנחה או טיפול לקוי של תקינות הגג, יכולה להפוך את החיים שלכם בבית בזמן החורף לחוויה לא נעימה (בלשון המעטה). 


אם תחכו לרגע האחרון אז סביר להניח ותמצאו את עצמכם יושבים בחוסר אונים בסלון הבית המטפטף. גגות ניתן לאטום בצורה מיטבית כשהגג יבש לחלוטין לפחות 10 ימים.


איך לתחזק גג רעפים?

ישנן כמה סיבות הגורמות למים לחדור מבעד לרעפים: שינויי הטמפרטורה הקיצוניים בין היום ללילה בחודשי הקיץ גורמים לרסיסי טל ליפול על גג ביתכם בלילות ולהתאדות בצהריי היום. פעולה זו גורמת לשחיקה, סדקים ואף שבירה של הרעפים במקומות מסוימים.

 

כדאי לבדוק את תקינות הגג באמצעות התזת כמות מים מכובדת שתגיע לכל חלק בגג ולבדוק האם ישנה דליפה, מומלץ לחזור על הפעולה במשך כמה ימים. איטמו במלט או משחות איטום על בסיס דבק אקרילי במקומות שנראים לכם בעייתיים. החליפו רעפים בלויים או סדוקים.

 


מה סוגי האיטום הנפוצים לגג בטון?

איטום בזפת חמה – בשיטה זו חשוב רק לשים לב ולבקש מבעל המקצוע גם למרוח שכבה של סיד או צבע אוטם אקרילי בכדי למנוע מצב בו הזפת השחורה אוגרת חום במהלך היום הנפלט אל הדירות בלילה.

 

איטום באמצעות יריעות ביטומניות – עמידותו ויעילותו בבידוד כניסת מים וחום אל הדירות העליונות של הבניין גבוהה. חשוב לפרוס את היריעות על משטח ישר ככל האפשר ולדאוג כי אין רטיבות סמויה בגג. 


יריעות ביטומניות - עמידות לאורך שנים
יריעות ביטומניות - עמידות לאורך שנים

למה חשוב לבדוק אם המרזב נסתם?

המרזב שנועד לקלוט את מי הגשמים, קולט גם עצמים אחרים לתוכו הנישאים עם הרוח כמו: עלים וענפים קטנים, חול, נוצות וצואת ציפורים אשר אינם מחליקים החוצה וסותמים את המרזב, המים גורמים לו להתבלות. 

 

שלא כמו בסתימה של המרזב החיצוני, במצב של דליפה המרזב הפנימי אינו מנקז מים מן הגג וגורם להם להיאסף בגג ולהכביד על היריעות הביטומניות או על שכבת הזפת (בבנייני מגורים בלבד) ולחלחל אל גג הבטון מתחתם. בגג רעפים ישנו מרזב חיצוני בלבד ואם הוא נסתם ישנה סכנה כי מים יחדרו דרך ארגז הרוח אל תקרת הרביץ בבית.

 
זיפות גגות: לא מה שחשבתם
זיפות גגות: לא מה שחשבתם


זקוקים לזיפות? זיפות

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X