צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
אתם נמצאים ב:
בעלי מקצוע   >  איטום  >  מאמרים בנושא איטום  >  אל תזרקו את הכסף שלכם מהגג
 

אל תזרקו את הכסף שלכם מהגג

לא משנה אם מדובר בגג רעפים או גג שטוח, אוטם מקצועי והגון אמור לבצע את העבודה במקצועיות ויעילות, בסופו של דבר זה משתלם גם לו, אך באחריותכם לדעת גם מה מקור הבעיה ולהפחית מהסיכוי שינסו לעבוד עליכם. אם אתם אנשים פרטיים או נציגי ועד, דאגו להגיע מוכנים לפגישה עם איש המקצוע ודעו מה מגיע לכם ובכמה!
מאת:     עודכן: 01/08/2017 17:13:19

איטום גגות הוא תחום חשוב בבנייה ושיפוץ הבית. כשמדובר בגג שטוח, איטום הגג שומר ומונע את היסדקות הגג ובעיות של רטיבות ועובש, או במקרי קיצון, את קריסת הגג. החומר האוטם מווסת את חום חלל פנים הבניין כשהוא מתפקד גם כחומר מבודד. בגג רעפים, על חומר האיטום להיות קו שני למניעת אותם נזקים של רטיבות ובידוד ואם לא מורחים אותו כראוי, השיפוץ והתיקון של חומרי הבידוד והאיטום הופך להיות משימה קשה ויקרה. 


עוד בכתבה:

חישוב המחיר עבור השיפוץ או ההתקנה שאתם מעוניינים לעשות מורכב מעלות העבודה ועלות החומרים, אך לצד המחיר, יש משמעות גם לאחריות על האיטום שהקבלן מעניק לכם, לחומרים שהוא עובד עמם ולשיטת העבודה שלו. הזמנתם קבלן איטום? כך תזהו שהעומד מולכם אכן מציע הצעה הוגנת ומשתלמת (לשני הצדדים) ולא סתם חאפר שבא לעשות עליכם קופה.

 

"סמכו עלי!"


ממה מורכבת הצעת מחיר לאיטום גג?

קבלן איטום אמין ידע לתת הצעת מחיר מפורטת הרבה יותר מעוד מחיר שנזרק לחלל החדר. כמובן שהצעת המחיר היא מסמך תיאום ציפיות גם עבור הלקוח גם עבור הקבלן, הלקוח יודע על מה הוא משלם והקבלן יודע מה עליו לעשות ללא "הפתעות" בדרך של מחיר שהשתנה או עבודה שלא בוצעה. יש לשים לב לסעיפים הבאים בהצעה:

 

סוג החומרים: זפת ובכמה שכבות שלו? או יריעות ביטומניות כאשר בגגות חשופים, שטוחים השימוש האופטימאלי יהיה עם יריעות 5 מ"מ ולא 4 מ"מ, המתאימות לגגות שטוחים לצד גגות רעפים או גגות מחסנים, קראוונים ומבנים ארעיים.

 

זמן עבודה: כולל תשלום עבור ימי עבודתו של צוות האיטום. איטום גג שטוח נמשך כיומיים מכיוון שיש להמתין להתקררות החומרים ולאחר מכן לבצע סיוד ותיקון משלים. איטום גג רעפים יכול להתבצע ביום אחד (תלוי גודל גג, לעיתים יותר) מכיוון שאין צורך בהלחמת החומרים.

 

סיוד: בגג שטוח החשוף לשמש חובה לסייד את חומרי האיטום על מנת להגן עליהם מפני נזקי השמש, זו פעולה שחייבת להיעשות כל שנה במסגרת אחריות הקבלן על עבודתו, סיוד הגג הוא בתוספת תשלום.

 

איטום משלים: כדי לאטום גג בצורה מיטבית, נדרש שימוש בחומרים נוספים, בדרך כלל יהיו משחות איטום מסוגים שונים המתאימים לפינות ולחלקים "בעייתיים" בגג.

 

עבודת הכנה: גגות בניינים מרכזים עליהם מערכות שונות של כל דיירי הבניין. על הגג נמצאים דודי השמש והקולטים, מאיידי המזגנים וצינורות הגז והמיזוג. קבלן איטום שמוכן להזיז את כל המערכות הללו כעבודת הכנה מקדימה לאיטום, ייתכן וממעיט בחשיבותם ובאפשרות כי יכולה להיות תקלה באחד מהם. אם קבלן איטום מנסה להזיז דוד שמש ואחד מצינורות המים נקרע? מי אחראי לתקן? הרי שהוא קבלן איטום ולא אינסטלטור, כך גם לגבי מאיידי המזגנים שיכולים להינזק (צינורות קרועים או בריחת גז קירור). 

 

קבלן איטום מקצועי יציין את כל הליקויים הללו שיכולים להתרחש במהלך עבודת ההכנה ויבקש לקבל גג מוכן לעבודת איטום או לעשות זאת בשיתוף אנשי מקצוע מטעמו או מטעם הלקוח. כך אתם כלקוחות תוכלו לדעת כי המערכות השונות נמצאות בידיים טובות והסיכוי לתקלות הוא קטן, לכם לא יהיו הפתעות במחיר או תשלום נוסף לבעל מקצוע בהתראה קצרה.


אחריות וחוות דעת על איטום

עבודת האיטום היא לא עבודה של זבנג וגמרנו, הקשר של קבלני האיטום עם לקוחותיהם, נמשכים מספר שנים מתוקף האחריות הניתנת על האיטום הראשוני שבוצע (10 שנים אחריות על יריעות ביטומניות, 3-5 שנים לעבודות זיפות) וסיוד שנתי של שטח הגג הנעשה בתשלום. לכן, קבלן איטום מקצועי ואמין יהיה כזה שבראש ובראשונה נמצא כמה שנים בתחום, אחרים מכירים אותו ויכולים להמליץ עליו, ביצע מספר עבודות. חשוב מכך, הוא יודע לעבוד עם מגוון החומרים הקיימים בשוק ולא מציע רק זפת, הנחשבת לשיטה הקלה יותר ליישום על הגג. בנוסף, רבים מן החאפרים בתחום רוכשים ידע מעבודה אצל בעל מקצוע אחר ולאחר כמה חודשים יוצאים לדרך עצמאית, בלי הרבה ניסיון.

 

דאגו לבדוק המלצות וחוות דעת על בעל המקצוע לפני שאתם מזמינים אותו


כיצד להימנע ממפגש עם קבלני איטום חאפרים?

אם נתקלתם בבעיה הקשורה לאיטום בגג ואתם זקוקים לקבלן איטום בצורה דחופה, קיימות בפניכם כמה אפשרויות מוצלחות למציאת אחד – המלצות מחברים, חיפוש באינטרנט במנועי החיפוש, בעמודים בפייסבוק או בקבוצות שונות ופורומים של תושבים במקום מגוריכם. עם זאת, קיים תמיד החשש שהפרסום אינו אובייקטיבי ומטעם אותו קבלן, לכן חשוב לקבל מידע שאינו תלוי בדבר.

 

ככה מתנהלים מול בעלי מקצוע

 

מוקד המקצוענים מציע לכם רשימה ארוכה של בעלי מקצוע המבצעים עבודות איטום, מפרט את שנות הניסיון שלהם, את חוות הדעת עליהם להתרשמותכם ואף את טווחי המחירים המקובלים בשוק לעבודות איטום. אם בכל זאת קיבלתם עבודה שאינכם מרוצים ממנה מאיזושהי סיבה , או שעברת חווית שירות שלילית מבעל המקצוע והלב שלכם זועק "חאפר!", מוקד הגישור שלנו יסייע לכם להגיע לעמק השווה עם בעל המקצוע עד שתהיו מרוצים.


ליקויי איטום בבית - כיצד מתמודדים?

כל הדרכים מובילות לגג

אל תהיו תמימים: המדריך להזמנת בעל מקצוע אמין

הובלות: היזהרו מחאפרים


זקוקים לאיטום? איטום

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X