צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  שימוש נכון במדיח כלים
 
מאמר טכנאי מדיחים  

שימוש נכון במדיח כלים

מדיחי כלים הם מכשירים פשוטים יחסית, אבל שימוש לא נכון בהם עלול לגרום לכם הרבה עגמת נפש - שלא לדבר על העלויות ועל הכלים המלוכלכים. במאמר הקצר שלפניכם ננסה לעזור עם כמה טיפים שימושיים
מאת:

שימוש נכון במדיח כליםשימוש נכון במדיח כלים חשוב במיוחד כדי להאריך את חייו, לדחות את הצורך בביצוע תיקונים, לחסוך חשמל ומים ולהזיק פחות לסביבה.
 
ישנם היום מדיחי כלים עם מנגנוני התראה מפני נזילות, חיישנים לבדיקת כמויות המלח, צריכת המים וחומרי הניקוי, ועוד כהנה וכהנה המצאות, אבל אף מדיח לא יפטור אתכם מהצורך בשימוש נכון. ואם אתם מתעצלים זיכרו: תיקון מדיח כלים הוא עסק מבעס ולפעמים גם יקר.
 
ראשית, חשוב מאד להקפיד על שימוש זהיר בהתאם להנחיות היצרן - לא להעמיס יותר מדי, לאפשר לזרועות ההתזה לנוע בחופשיות ולא לחסום את דרכן, להרחיק את המכונה להקיר כדי לא לגרום לקיפול צינור המים וכו'. רשימת ההנחיות שהיצרן מספק במדריך המצורף בדרך-כלל ממצה - גיזרו ושימרו.  
 

פרדוקס מדיח הכלים

הבעיה האופיינית לרוב האנשים שיש להם מדיח כלים היא שאף פעם אין מספיק כלים להפעלת המדיח, וכשכבר יש מספיק כלים אז הלכלוך כבר התייבש והתקשה ואז הכלים לא מתנקים כראוי.
 
לכן, רבים מוצאים את עצמם מנקים את הכלים לפני הכנסתם למדיח מה שהופך את כל העסק לקצת מגוחך - אם אתם שוטפים את הכלים בעצמכם אז לשם מה אתם זקוקים למדיח?
 
זה לא קורה בבתים בהם יש הרבה נפשות וכל הזמן נוצרים כלים מלוכלכים חדשים. אם אתם משק בית קטן, כדאי לחשוב ברצינות להיפטר מהמדיח הגדול והחליף אותו בדגם קומפקטי שישרת אתכם טוב יותר.
 

הדחה או רחצה ידנית

שטיפה ידנית של כלים צורכת רבע עד עשירית מכמות המים האופיינית לפעולת הדחה (כ-20 ליטר במדיח גדול). עם תעריפי המים החדשים ומס הבצורת, המספרים האלה הופכים משמעותיים מאד.
 
רחצת כלים ידנית היא גם טובה יותר לסביבה, וזו עוד סיבה להשתמש במדיח רק כאשר יש בו צורך אמיתי - אחרי ארוחה משפחתית, אירוח וכדומה.
 
חלק מהמדיחים מציעים תוכניות חסכוניות ל"חצי נפח". כדאי לבדוק בתיעוד של המדיח עד כמה התוכנית הספציפית שמציע המדיח שלכם היא אכן חסכונית - לא תמיד החיסכון גדול כפי שאפשר לצפות.
 
בלית ברירה, אפשר להכניס את הכלים למדיח אחרי ניגוב או שטיפה קלה, ולצבור עד שהוא מתמלא. זה מחזיר אותנו לפרדוכס ממקודם, אבל מה לעשות - החיים, גם עם מדיח כלים, הם לא פיקניק.
 
 מאמרים נוספים בנושא טכנאי מדיחים:

מדיח הכלים לא מרוקן את המים? כך תתמודדו!
פרק הדחה: איך שומרים על המדיח לאורך שנים?
צריכים טכנאי מדיחים? טכנאי מדיחים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X