צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
אתם נמצאים ב:
בעלי מקצוע   >  פרקטים  >  מאמרים בנושא פרקטים  >  הייתכן? חימום תת רצפתי ופרקט
 

הייתכן? חימום תת רצפתי ופרקט

גם אם יש לכם פרקט בבית, עדיין יהיה לכם קר, כי אוויר חם עולה למעלה ובעצם בחורף המזגן מיותר.
מאת:     עודכן: 02/08/2017 10:41:02

בישראל אין ולא היה מעולם חורפים קשים או ארוכים אך עדיין שהמעלות כאן יורדות מתחת ל-20 אנחנו מתמוטטים ובורחים אל מתחת לשמיכות. עד שכבר אנחנו מגיעים הביתה איננו רווים נחת, כיוון שהבנייה בישראל היא בנייה של  מרצפות ובטון, חומרים אשר אינם מבודדים בצורה טובה ובעצם אינם מונעים מן הקור שבחוץ להיכנס פנימה אל הבית. רצפת הפרקט היא רצפת עץ מסוגים שונים המעניקה לא רק תחושת חמימות מתוקף הגוון של העץ אלא מתכונותיו המבודדות, רצפת עץ לא תהה קרה כל כך כמו רצפת מרצפות.  


עוד בכתבה:

כדי לחמם את הבית בחורף אנו משתמשים במגוון שיטות, הנפוצה שבהן היא מן הסתם הדלקת המזגן. בישראל כיום שלא כמו בעבר, פתחי מיזוג האוויר ו/או המזגנים הם מזגנים התלויים בחלק העליון של הקיר. הבעיה היא שאוויר חם עולה למעלה במקום שירד למטה ויחמם אותנו! אז נוצר מצב בו אנחנו מבזבזים חשמל כי המזגן מתאמץ ודולק שעות רבות והחום שלו לא מורגש.

 

מערכת חימום תת רצפתי לחמם את הבית מעולם לא היה יעיל יותר


חימום תת רצפתי איך זה עובד

בעת הפעלת המזגן האוויר החם עולה למעלה כך שרובו אינו מנוצל רק לאחר זמן רב מרגע הפעלתו. חימום תת רצפתי היא שיטת חימום המייעלת את זרימת האוויר החם בבית בכך שהיא מגיעה הפוך, מלמטה כלפי מעלה. המערכת מאפשרת חלוקת חום יעילה בין כל חדרי הבית, לא "מייבשת" את האוויר (מזגן קולט אוויר מהחדר וממחזר אותו החוצה שוב כשהוא חם, כך נוצר מצב של חוסר חמצן בחדר ואוויר ממוחזר כשכל הבית סגור בחורף).

לפני התקנת המערכת יש לבודד את חיבור הרצפה עם הקיר עד לגובה הפאנלים, לפרוש יריעות פוליאתילן למניעת לחות ולאחר מכן להניח פלטות בידוד למנוע בריחה של חום ובנוסף רעש אל הקומה תחתיכם (אם יש). לאחר מכן מניחים את המערכת (סוגיה יוסברו בהמשך) ומקבעים אותה באמצעות רשת ברזל שתשמש גם ליציקת שכבת בטון עליונה – "בט קל".

ישנם שני סוגי מערכות חימום תת רצפתיות כיום בשוק:

  • חימום תת רצפתי חשמלי – עובד באמצעות הנחת  גופי חימום בעלי חיווט חשמלי על התשתית המבודדת שהוסברה קודם לכן. עיקרון ההפעלה של המערכת מדמה הפעלת רדיאטור, המערכת מאפשרת שליטת טמפרטורה בכל חדר ופיזור אחיד של חום. התקנת המערכת זולה יותר מהתקנת מערכת חימום תת רצפתי באמצעות מים אך עלות תפעולה גבוה מאוד לטווח הרחוק (עבור מערכת המותקנת בבית של כ 100 מ"ר ופועלת כשעתיים ביום, חשבון החשמל יעלה ב 1400-1700 ₪ נוספים).
  • חימום תת רצפתי באמצעות מים -  פועלת באמצעות הנחת צינורות מים מבודדים מסוג SP  המסוגלים לעמוד בטמפרטורות גבוהות במיוחד, המים מוזרמים אל הצינורות ממערכת סגורה (מערכת נפרדת של משאבת חום הפועלת על גז, חשמל או סולר) המחממת אותם ומזרימה אותם הלוך ושוב בכל הבית, כך נמנע מצב של אבנית או איבוד מים כתוצאה מאידוי. ניתן לשלוט על טמפרטורת האזורים השונים בבית באמצעות תרמוסטטים המותקנים בחנוכיית הצינורות מחוץ לבית. המערכת נחשבת לחסכונית ואמינה אם כי התקנתה יקרה מאוד (12000-15000 ₪ ).

 

חימום תת רצפתי באמצעות מים חלוקה ברורה בין חדר לחדר - חימום תת רצפתי באמצעות מים


פרקט וחימום תת רצפתי

ניתן להתקין מערכת חימום תת רצפתי מכל סוג תחת הפרקט! יש רק לשים לב לכמה דגשים חשובים על מנת לנצל את מלוא יכולת החימום של המערכת ולא לפגוע בפרקט תוך כדי הפעלת המערכת:

  • יש להפעיל את המערכת על טמפרטורה מקסימאלית של 27 מעלות.
  • לפני התקנת הפרקט אך לאחר יציקת הבטון (בט קל) יש להפעיל את החימום כשבועיים, זאת על מנת לייבש את החול ואת הלחות המצטברת תחת היציקה.
  • חשוב לזכור, פרקט גושני מעץ מלא איננו מתאים להתקנה יחד עם חימום תת רצפתי, עוביו של הפרקט ותכונותיו המבודדות, לא מאפשרות למערכת לחמם כראוי. פרקטי הלמינציה או פרקט תלת שכבתי יתאימו להתקנה עם המערכת. 

הדמייה של מערכת חימום חשמלית תחת פרקט למינציהבידוד, חימום, פרקט. כל מה שאתם צריכים בחורף


למי זה מתאים?

התקנת חימום תת רצפתי לרבות התקנתו תחת פרקט מתאימה לבוני בתים או דירות חדשות, מדוע? אם יש לכם פרקט קיים יהיה צורך לפרק את כולו על מנת להתקין את המערכת, נוסף על כך תאבדו מקום מחלל החדר כתוצאה מעליית גובה הרצפה.  

 

רגליים יחפות של ילד על רצפה קרהכל צעד חדש דורש תכנון מוקדם 

 

 


ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 

הרצפה שתעשה מהבית שלכם צימר

איזה סוג פרקט מתאים לכם?

הכסף שלכם על הרצפה

פרקטים: מה חשוב לדעת


זקוקים לפרקטים? פרקטים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X