צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  נזילה מגג רעפים. מה עושים?
 

נזילה מגג רעפים. מה עושים?

רעפי גגות נחשבים לחזקים ביותר מבחינת יכולת העמידות שלהם לאורך השנים, אולם גם לרכיב החזק ביותר ישנן נקודות חולשה שיש לטפל בהן. על איטום בגג רעפים דולף ופתרונות תחזוקה מעשיים.
מאת: ליאור נפש    עודכן: 07/01/2018 17:25:38
עוד בכתבה:

בתחילת שנות ה – 80 נכנסו לשוק הישראלי רעפי החרס ומאז הן סוג הרעפים הנפוץ ביותר בבתי קרקע. היתרון העיקרי שלהם הוא עמידותם ויכולתם לשאת משקל אדם.


עם זאת במשך השנים, הן רעפי החרס והן סוגי הרעפים האחרים, נתונים לחולשה בפני פגעי ושינויי מזג האוויר או שינוי במצב הגג בעקבות עבודות שונות שבוצעו עליו. חולשה זו היא זו שבסופו של דבר גורמת לבעיות דליפה ומצריכה פתרונות איטום כחלק מתחזוקת גג הרעפים.


אילו סוגי גגות רעפים קיימים?

אופן הבניה הנהוג בישראל הוא גג רעפים בצורת "מותניים" (גג בעל שתי פאות) לעומת צורה משולשת (גג בעל שלוש פאות) או צורת פירמידה הנהוגות יותר בחו"ל. סוגי רעפים הם: רעף פלדה, עשוי מפלדה מגולוונת ומצופה בחלקו העליון בתערובת של שברי אבנים. יתרונותיו הם בכוחו ובקלות משקלו ולכן הוא מאוד נוח ומהיר להתקנה. ניתן לבצע עם רעף זה שיפועי גג נמוכים וכן שיפועים גדולים.

 

רעף בטון: רעף מסוג זה נוצק ישירות לתוך תבנית בדחיסה. היצרנים טרחו לייצר מספר סוגים שונים של רעפי בטון במגוון של צבעים, אולם בשל סוג החומר (בטון) צבעים אלו דוהים עם הזמן. רעף חרס: עשוי מחרסית שרופה בתנור בתהליך שגורם לו להוציא את כל הלחות מתוכו. יתרונותיו, עמידות לאורך שנים ארוכות, צבע שאינו דוהה, אינו סופג מים, עמיד במזג אוויר חם.

 

רעף צפחה: רעף העשוי מסלע הנקרא צפחה. צורת ההשמה שלו היא בסידור של שכבות. סוג רעף זה מוכר בכל העולם ובארץ ניתן למצוא אותו בדרום הארץ. יתרון רעף זה הוא בעמידות שלו לתנאי מזג האוויר ויכולת ספיגה נמוכה של מים.  


דליפת מים בשל פתחים ברעפים
דליפת מים בשל פתחים ברעפים

מה הגורמים לנזילות מים ובעיות איטום בגג רעפים?

התקנות שונות בגג: בכל פעם שאתם או בעל מקצוע עולים לגג לתיקון או השמה של מוצר כלשהו כמו דוד שמש, מזגן וכדומה, יש סיכוי לפגיעה באיטום הגג. התקנת דוד שמש על גבי גג רעפים עלולה לגרום להזזה של הרעפים בעת ההתקנה ואי החזרתם למקומם. ההליכה על הרעפים גם היא עלולה ליצור בעיות איטום, לכן יש להקפיד בעת עליה של בעל מקצוע לגג הבית כי הרעפים יוחזרו למקומם וכי לא ניתן להבחין בסדקים דרכם חודר אור מתחת לגג.

 

התיישנות והתפתחות סדקים בגג: במשך השנים, גם רעפים חזקים כגון רעפי חרס, עלולים להיסדק ולהישבר. הדבר עלול להיגרם כתוצאה מתזוזות במבנה או בשל התקנות חדשות שנעשו על גביהם שהחמירו סדקים קטנים שהיו קיימים.

 

 


מה שיטות האיטום הנפוצות בגג רעפים?

יריעות ביטומניות: אופן השימוש ביריעות אלו הוא בהנחה מתחת לרעפים ובתיקוני איטום מקומיים. לרוב משתמשים ביריעות בעלות יכולת הידבקות עצמית לתשתית הגג, ללא כל צורך בהלחמה (כגון יריעות סופרטייט  או אלסטוטייט). כולן מספקות איטום טוב שמחזיק לאורך זמן רב.

 

חומרים אקריליים ופולימריים: חומרי איטום אקריליים הינם דבקים מיוחדים המתאימים לאיטום גגות ולתיקון סדקים ברעפים. חומרי האיטום הפולימריים דומים באיכותם לאקריליים, מיושמים במריחה באיטום גגות רעפים מסוג מולטיגג טרה קוטה. שיטות אלו מספקות איטום שעומד לטווח זמן קצר יותר מאשר יריעות ביטומניות אולם באופן כללי ניתן לומר כי עלות העבודה תהא זולה יותר.

שיטת `גג הפוך` – לגגות שטוחים
שיטת `גג הפוך` – לגגות שטוחים
קיץ עם תקלות זה חורף עם נזילות
קיץ עם תקלות זה חורף עם נזילות
סימנים של רטיבות
סימנים של רטיבות
כל מה שחשוב לדעת לפני איטום גג
כל מה שחשוב לדעת לפני איטום גג


זקוקים לאיטום? איטום

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X