צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  יריעות ביטומניות 5 מ"מ – איטום הגג הנפוץ ביותר
 

יריעות ביטומניות 5 מ"מ – איטום הגג הנפוץ ביותר

הן מוכרות מאוד בתחום איטום הגגות השטוחים ומסוגלות לספק איטום לשנים רבות מאוד. יריעות ביטומניות בעובי 5 מ"מ – האיטום הפופולרי והעמיד ביותר בארץ.
מאת: ליאור נפש    עודכן: 08/05/2018 10:49:23
עוד בכתבה:

יריעות ביטומניות בעובי 5 מ"מ נהפכו מזמן לשם נרדף לאיטום גגות בתים. יש סיבה מדוע דווקא יריעות אלו מתאימות לאיטום גגות ומדוע יריעות בעובי 5 מ"מ מתאימות אף יותר לביצוע עבודה זו.


למרות יכולתן לעמוד בתנאי מזג אוויר קיצוניים של חום וקור, יריעות 5 מ"מ מחולקות גם הן לשני סוגים עיקריים: יריעות S.B.S שהן אלסטיות יותר ומשמשות בעיקר לאיטום מרתפים ויריעות A.P.P שמותאמות יותר לאיטום גגות. 


מה פירוש השם ביטומן?

על מנת להבין מדוע יריעות 5 מ"מ מתאימות ביותר לאיטום גגות יש להבין תחילה ממה הן עשויות ואת פירוש המילה ביטומן. מדובר בחומר שעבר זיקוק נפט והוא דומה באופיו לזפת החם המשמש לאיטום גגות. ההבדל העיקרי ביניהם הוא שחומר הביטומן ביריעות מגיע כשהוא מוצק ובעל יכולת להפוך לצמיגי כאשר הוא מגיע לטמפרטורות גבוהות מאוד.

 

חומר זה מוטמע בתוך היריעה ושם למעשה הוא במצב שבו לא ניתן לשנותו. הוא בעל עמידות, ייצוב החומר שלו עמיד ולא ניתן לשינוי אלא רק לאחר שימוש בטמפרטורות גבוהות מאוד (בדומה לפעולת הברנר על היריעה בעת היישום שלה על הגג). 


יריעות ביטומניות 5 מ"מ – איטום הגג הנפוץ ביותר
יריעות ביטומניות 5 מ"מ – איטום הגג הנפוץ ביותר

מהם השימושים השונים ביריעות 5 מ"מ?

סוג האיטום הנפוץ ביותר ליריעות בעובי 5 מ"מ הוא איטום גגות. יריעות אלו טובות מאוד לגגות שטוחים או משופעים, אך גם מיושמות בקירות חיצוניים בבניינים או איטום חיצוני הנעשה על גבי קירות מרתפים.

 

יריעות ביטומניות לשימוש במרתפים חייבות להיות נטולות חומר האגרנט (מוטבע בצדם השני של היריעות) ושונות מאיטום יריעות המיושמות על גבי גגות. הסיבה לכך פשוטה – חיבור של יריעות באיטום מרתפים נעשה בהלחמה של יריעה אחת על גבי היריעה שמתחתיה. במצב זה חומר האגרנט יהרוס את הידבקות היריעות אחת לשנייה ועלול לגרום לחדירת רטיבות בקירות המרתף. משום כך יריעות 5 מ"מ המשמשות לאיטום קירות מרתף נטולות חומר זה.  


חומר האגרנט אינו מתאים לאיטום קירות מרתפים
חומר האגרנט אינו מתאים לאיטום קירות מרתפים

מדוע יריעות 5 מ"מ מתאימות יותר לאיטום גגות?

מכון התקנים הישראלי קבע כי יישום יריעות ביטומניות על גבי גגות יהא אך ורק בהלחמה של יריעות בעובי 5 מ"מ בלבד ורק ביריעות שאושרו ע"י מכון התקנים. יריעות אלו מסוגלות לעמוד בתנאי מזג אוויר קיצוניים והן עמידות ויעילות ביותר בהשוואה לחומרי איטום אחרים.

 

במקרים מסוימים משתמשים חלק מבעלי מקצוע שאינם מקצועיים ביריעות בעובי 4 מ"מ לכיסוי ואיטום הגג, כל זאת על מנת לחסוך בעלויות כספיות בחומר הגלם אולם דבר זה אינו נכון כלל. יישום של יריעות בעובי 4 מ"מ אמור להתבצע רק כהשלמה ליריעות 5 מ"מ או ביישום של מקומות שאין בהם חשיפה ישירה לשמש כמו אדניות או קירות מרתף. 

איטום ביריעות ביטומניות 4 מ"מ – מתי זה מומלץ?
איטום ביריעות ביטומניות 4 מ"מ – מתי זה מומלץ?
איך אוטמים מרפסת מרוצפת?
איך אוטמים מרפסת מרוצפת?
גשם גשם בוא: בדיקה מונעת לאיטום הבית
גשם גשם בוא: בדיקה מונעת לאיטום הבית
3 טיפים לבחירת קבלן איטום
3 טיפים לבחירת קבלן איטום


זקוקים לאיטום? איטום

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X