צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  איטום דירות מגורים: מה חשוב לדעת
 

איטום דירות מגורים: מה חשוב לדעת

איטום ובידוד יעילים של הדירה או הבית המשותף, יכולים לחסוך לכם כסף רב ולצמצם לאורך זמן את הנזקים למבנה ולתשתיות
מאת: יובל הרכבי    עודכן: 24/10/2018 11:45:49
עוד בכתבה:
איטום ובידוד של דירות מגורים נועדו להפוך את הבית למעטפת מבודדת רטיבות, חום וקור או רעש - לספק לנו סביבה מוגנת יותר ומתאימה יותר למגורים.

בידוד תרמי יעיל יגרום לכך שביתכם יהיה חם יותר בחורף וקר יותר בקיץ. בידוד אקוסטי, אמור להפוך את ביתכם לחדיר פחות מפני רעשים מבחוץ והוא עשוי להיות חיוני כשגרים בסמיכות לכביש, בית-ספר וכדומה. איטום כנגד רטיבות, כשמו, אמור למנוע חדירה של מי גשמים או מים מהשקיה (במקרה של דירות קרקע ובתים צמודי-קרקע).


הפלוס והמינוס

מקובלת אבחנה בין שני סוגי איטום:
 
איטום חיובי -  הוא כינוי לחלק החיצוני שבא במגע עם המים ,כלומר למעטפת שמגנה על המבנה מבחוץ, וצריכה להיות חלק מהתכנון האדריכלי. כל בנייה מקצועית צריכה להסתיים בעבודת איטום מקצועית, לרבות איטום קירות חיצוניים, חלונות, מרפסות ו'חדרים רטובים' (מטבח, שירותים, מקלחת).
 
איטום שלילי - מתייחס  לחלק הפנימי של המבנה ולעבודת איטום משלימה שלרוב נועדה לתקן או לחפות על כשלים בבנייה או על נזקים לאיטום כתוצאה משחיקה טבעית במהלך שנים. סיבה נוספת לביצוע עבודה כזו היא פשוט בעיה בגישה לבצע למקומות מסוימים.איך יודעים מתי אוטמים

איטום לא תקין כנגד רטיבות מתגלה לעיתים קרובות באיחור - אחרי שגרם הרס של קירות ותשתיות, נזק לטיח וצבע, התפתחות עובש ופטריות ועוד. לעומת זאת בידוד תרמי לא יעיל הוא דבר שקל מאד להיות מודעים לו: מיזוג אוויר שלא מצליח לקרר או תנור שלא מצליח לחמם, הם סימנים אופייניים. לרוב גם ניתן להרגיש את חדירת הקור או החום.

 

גם בידוד אקוסטי גרוע הוא בעיה שקשה להתעלם ממנה, כולל במקרים של בידוד גרוע בין דירות בבניין לבין עצמן, ולא רק בעיות בידוד של הדירות מן החוץ. לעיתים קרובות בעיות אלו קשורות זו בזו, אבל יכול בהחלט להיות גם מצב שדירה מבודדת היטב מבחינה תרמית ואקוסטית תסבול מרטיבות.


הסיבות להשקיע

בידוד תרמי יעיל משפר משמעותית את איכות החיים בדירה, וגם מצמצם את ההוצאות על מיזוג והסקה בשיעור ניכר - עד 70 אחוזים ויותר ולרוב לא פחות מ-30 אחוז.

 

איטום מפני רטיבות, לעומת זאת, הוא חיוני גם לבריאות הדיירים וגם לשמירה על הנכס. רטיבות בקיר עלולה להפוך לעסק יקר - הזנחה גורמת להרס הקיר, קורוזיה מואצת של צנרת, הרס של תשתית החשמל, ועוד. לעיתים היא גם מעודדת התפתחות עובשים מסוכנים לבריאות שדורשים טיפול יקר.

 

בקיצור: חשוב לתחזק, וחשוב גם לבחור מלכתחילה בעלי מקצוע טובים ולהשקיע בעבודת איטום ובידוד יעילה שתחזיק מעמד זמן רב. לדוגמא, זיפות גג רגיל בדרך-כלל מגיע עם אחריות ל-3 עד 5 שנים. לעומת זאת, בידוד באמצעות יריעות ביטומניות, וציפוי בחומרי איטום אקריליים, יעניק לעיתים איטום טוב לגג במשך 10 שנים ואף יותר, ולרוב האחריות עליו תהיה ארוכה משמעותית.

 

מומלץ להזמין אחת לשנה בעל מקצוע לביקורת, כדי להבטיח שאיכות הבידוד והאיטום נשמרת ולהקדים רפואה למכה - לתקן את הדורש תיקון בזמן.

 
איטום גגות – לעבור את החורף בשלום
איטום גגות – לעבור את החורף בשלום
איטום קיר חיצוני – המדריך המלא
איטום קיר חיצוני – המדריך המלא
תיקון רטיבות מסיבית בתקרה: המדריך המלא
תיקון רטיבות מסיבית בתקרה: המדריך המלא
בית יבש: הכל על איטום קיר חיצוני
בית יבש: הכל על איטום קיר חיצוני


זקוקים לאיטום? איטום

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X