צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  איך אוטמים מרפסת מרוצפת?
 

איך אוטמים מרפסת מרוצפת?

בבתים רבים קיימת בעיית רטיבות בקירות הפנימיים בבתים בשל איטום לקוי במרפסת. כיצד יש לבצע איטום מקצועי שימנע קיר רטוב בחורף הבא? כל הפרטים בפנים.
מאת: ליאור נפש    עודכן: 22/05/2018 09:49:28
עוד בכתבה:

פירוק מרצפות והשמת חומרי איטום במרפסת שלוקה ברטיבות, היא שיטה ידועה ומוכרת ואף אחת המומלצות מבין שיטות האיטום המוצעות כיום לאיטום מרפסות.


על מנת לפתור בעיה זו פותחו חומרי איטום ושיטות איטום שונות. אנו ממליצים על שיטת האיטום המוכרת כיום לאיטום מרפסות והיא הנחת יריעות ביטומניות מתחת לריצוף. 


מה הגורמים שעלולים לגרום לרטיבות במרפסת?

במקרה של ליקוי בשיפוע, המים עלולים לחדור אל תוך פנים הבית. גם במקרה של ליקוי ברובה – חומר האיטום שאמור לאטום את הפוגות (המרווחים בין המרצפות), תתכן חדירת רטיבות אל מתחת למרצפות. במקרה של בעיה בניקוז הנגרמת מסתימה בצינור, עלולה להיווצר שקיעה של נוזלים בתוך המרפסת וכתוצאה מכך – בעיות רטיבות שיוקרנו  לאחר מכן אל תוך הבית.

 

חדירת רטיבות מתחת למרצפות: מתחת לכל הנחה של מרצפות מצוי משטח בטון. לחות שמצטברת על גבי הבטון עלולה לגרום לרטיבות קפילרית וכן להרס של חוזק הבטון וגרימת חלודה לרשתות הזיון. בעזרת הנחת מערכת של יריעות ביטומניות ניתן להפריד בין משטח הבטון לריצוף. 
מה חומרי האיטום הנפוצים לשימוש באיטום מרפסת?

חומרי האיטום המומלצים והשכיחים בטיפול איטום במרפסות בארץ, מתחלקים ברובם לשני סוגים: איטום ביטומני משחתי - ניתן לביצוע כאשר אין אפשרות להשתמש באיטום בעזרת יריעות ביטומניות. איטום צמנטי - קושר היצמדות טוב במגע עם משטח הבטון. חיסרונו - רמת איטום פחותה יותר מאיטום ביריעות ביטומניות.     

 

איטום ביריעות ביטומניות הוא המומלץ ביותר כיוון שהוא בעל כושר איטום טוב יותר. לפני הנחת היריעות חשוב להקפיד על משטח חלק ומומלץ לצבוע אותו עם צבע מקשר. בנוסף, יש לוודא שיושמה רולקה (יצירת זווית המונעת מפגש של 90 מעלות בין הקיר לרצפה). את היריעות יש להניח באופן רציף עד מעל לרצפה על גבי הקיר, 10 סנטימטר מעל הרולקה.                                 


איך בעל מקצוע אמין יבצע איטום מרפסת?

אופן הנחת היריעות הוא קריטי לאיטום אפקטיבי ומניעת נזילת מים אל עבר שכבת הבטון והבית. השכבות אמורות להיות מולחמות באופן אפקטיבי גם על גבי הרולקות ולמשטח הבטון לאחר מריחת צבע פריימר. לאחר מכן יש לבצע בדיקת רטיבות בטרם תונח שכבת החולות / חצץ דק. 

 

בעת הנחת הריצוף יש להקפיד על מרווח מספק של 4 מ"מ משום שדרוש מרווח מספק שיאפשר את היטמעות חומר המילוי בין הפוגות (הרובה). מומלץ להשתמש ברובה אפוקסית שהיא עמידה ביותר ומותאמת לתנאי חוץ. לאחר מכן יש לאטום מרווחים בין הפנלים לרצפה או מרווחים בין המרצפות לבור הניקוז במרפסת. 

גשם גשם בוא: בדיקה מונעת לאיטום הבית
גשם גשם בוא: בדיקה מונעת לאיטום הבית
3 טיפים לבחירת קבלן איטום
3 טיפים לבחירת קבלן איטום
איטום מקצועי של תפר התפשטות
איטום מקצועי של תפר התפשטות
איטום אדניות לקראת החורף: כל מה שצריך לדעת!
איטום אדניות לקראת החורף: כל מה שצריך לדעת!


זקוקים לאיטום? איטום

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X