איך מנקזים את המים מהגג?

מה עושים במקרה שהגג שלכם שטוח, נוצרות שלוליות והמים לא מתנקזים למרזב? הפתרון דווקא לא מסובך – שכבת בטון קלה שמיישמים לפני הנחת היריעות או הזיפות פותרת את הבעיה לתמיד. איך עושים את זה וכמה זה עולה?

עוד במדריך
מתי צריך ליצור שיפוע בגג? כיצד יוצקים בטון קל? מהן העלויות?

כאשר מי הגשמים נאגרים ונשארים לעמוד בגג ללא אפשרות להתנקז החוצה, הם מהווים סכנה משמעותית לשכבת האיטום של הגג ועלולים בהמשך לחדור פנימה ולעשות נזק בבית. 

הדרך לפתור את הבעיה היא בעזרת חומר בשם בטקל (בטון קל) שמשמש תערובת צמנטית נוחה ליצירת שיפועים קלים בגג שיוכלו לעזור עם ניקוז המים שהצטברו עליו, לכיוון המרזבים. 

מתי צריך ליצור שיפוע בגג?

יצירה של שיפוע בגג (ושימוש בחומר הבטון הקל) יהיו כאשר בונים בית או בניין חדש ויש צורך ביצירת שיפועים חדשים. גם במקרים בהם מדובר על בניין ישן שדורש תיקון של השיפוע הקיים או כאשר מזיזים את מיקום המרזב. הבטקל משמש גם כשכבת בידוד תרמי נוספת וגם מייצר שיפועים טובים בגג. 

כיצד יוצקים בטון קל?

את ערבוב החומר והכנתו מבצע בעל המקצוע עם הגעתו לבית. תחילה, יימרח שכבת קישור (כדוגמת פריימר) ויוודא שהחומר נקלט בצורה טובה על הגג החשוף. לאחר מכן, יצוק את חומר הבטון הקל ויבצע בדיקת הצפה (יציף את הגג במים) כדי לבדוק את עמידותו. 

לאחר כ-10 ימים בערך (חשוב להקפיד על ייבוש מלא), יוכל לבצע זיפות בגג או להניח יריעות ביטומניות לצורך איטומו.

כדאי לדעת: ברוב המקרים אין צורך באישור קונסטרוקטור על מנת להזמין בעל מקצוע לבצע את העבודה, אולם במקרים שמצריכים יישום של מעל 15 ס"מ  יש צורך באישור. בנוסף, השיפוע המומלץ הוא בין אחוז לאחוז וחצי כלומר במרחק של מטר מהמרזב היציקה תהיה בגובה של סנטימטר 1 בערך. רק אם אין מרזב במרחק העולה על 20 מטרים מכל נקודה בגג נצטרך להזמין קונסטרוקטור. 

מהן העלויות?

כדי לחסוך בעלויות ובהזמנה של מספר בעלי מקצוע, מומלץ להזמין בעל מקצוע אחד שיוכל לעשות גם את עבודות היציקה וגם את האיטום שאחריה. סביר להניח שרוב קבלני האיטום לא ימהרו לקחת עבודה חלקית של יציקת הבטון הקל בלבד ולכן, עבודה משולבת תהיה עבורם עבודה רצינית יותר ומשתלמת (גם לכם).

מחירון איטום

המחירים כוללים מע”מ

איטום גגות: כל מה שחשוב לדעת

צריכים לאטום גג שלם? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל השלבים. איך בוחרים קבלן איטום, איך מתנהלים מולו לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה איטום גגות? כל התשובות לפניכם.

איטום מרפסת: כל מה שצריך לדעת

אם אתם צריכים איטום מרפסת, אתם במקום הנכון. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים קבלן איטום, איך מתנהלים מולו וכמה עולה איטום מרפסת? כל התשובות לפניכם.

רטיבות סביב החלון: כל השלבים עד לפתרון

יש לכם רטיבות סביב החלון? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר מה גורם לרטיבות בחלון, איך מתנהלים מול קבלן האיטום וכמה עולה תיקון רטיבות סביב החלון? התשובות לפניכם.

רטיבות בקיר: כל השלבים בדרך לפתרון

יש לכם נזילה רטיבות בקיר? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה. מה גורם לרטיבות בקיר, איך מתנהלים מול קבלן האיטום וכמה יעלה תיקון רטיבות בקיר? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

לכל התקלות ועבודות

arrow